Veselje Hrvatov po zmagi na stadionu Maksimir. Foto: EPA

Hrvaška je na pragu osvojitve prvega mesta v skupini, ki vodi na zaključni turnir najboljše četverice. Na stadionu Maksimir v Zagrebu so imeli Danci najlepšo priložnost v prvem polčasu, ko je v 34. minuti Dominik Livaković odlično posredoval po strelu Martina Braithwaita s petih metrov.

Dominik Livaković je imel kar nekaj dela v prvem polčasu. Foto: EPA

Majer odločil takoj po vstopu v igro
V 49. minuti je Borna Sosa z natančnim strelom z levo nogo z 18 metrov poskrbel za vodstvo svetovnih podprvakov. V 77. minuti je Joakim Maehle podal do Christiana Eriksena, ki se je odločil za strel z 22 metrov z desno nogo. Žogo je mojstrsko poslal pod prečko in s pravim evrogolom izenačil. Selektor Hrvaške Zlatko Dalić je takoj po prejetem zadetku v igro poslal Lovra Majerja, ki je dosegel odločilni zadetek, ko je bil na zelenici le minuto. Z natančnim strelom z levo nogo je z roba kazenskega prostora matiral Kasperja Schmeichla.

Zdaj gremo na Dunaj po zmago in prvo mesto
"Zelo sem zadovoljen s predstavo proti zelo kakovostni reprezentanci Danske. Dvakrat smo jih premagali v treh mesecih in to je velik uspeh. Take izide lahko dosegajo samo velike izbrane vrste. V drugem polčasu smo igrali odlično. V obrambi celotna ekipa deluje zelo zrelo, na zadnjih treh tekmah smo prejeli le en gol. Zdaj gremo na Dunaj po zmago in prvo mesto. Peče nas še poraz v Osijeku," je bil vesel selektor Dalić.

Mbappe in Giroud zrežirala zmago galskih petelinov
Na Stade de Franceu so branilci naslova v Ligi narodov Francozi potrebovali skoraj uro igre, da so strli Avstrijce. Kylian Mbappe je v 56. minuti kaznoval veliko napako Marcela Sabitzerja, ki si je slabo zaustavil žogo. Hitri napadalec PSG-ja je krenil proti vratom in tudi trem branilcem ga ni uspelo ujeti. Veteran Olivier Giroud je v 64. minuti z glavo postavil končni izid po predložku Antoina Griezmanna z desne strani.

35-letni Olivier Giroud je še vedno zelo nevaren. V nedeljo je zadel za Milan na derbiju proti Napoliju, tokrat pa je potrdil zmago svetovnih prvakov. Foto: EPA

Pred zadnjim krogom ima Hrvaška deset točk, Danska devet, Francija pet, Avstrija pa štiri. V nedeljo bo Hrvaška gostovala na Dunaju, Francija pa na Danskem.

V Amsterdamu obračun za prvo mesto
V skupini 4 prav tako elitne lige A je Belgija ugnala Wales z 2:1, potem ko je blestela v prvem polčasu. Nizozemska je bila v Varšavi z 2:0 boljša od Poljske, kar pomeni, da se bosta Belgija in Nizozemska v zadnjem krogu v medsebojnem obračunu pomerili za prvo mesto. Nizozemska ima 13 točk, Belgija deset, tekma pa bo v nedeljo ob 20.45 v Amsterdamu.

Kazahstan napredoval v ligo B
V ligi C si je napredovanje v višji rang tekmovanja zagotovil Kazahstan, ki je premagal Belorusijo z 2:1. Pred Slovaško, ki je veljala za glavnega favorita v skupini, ima neulovljivih sedem točk prednosti.