Prosta delovna mesta Klikni tukaj za aktualne zaposlitvene oglase

Košarkarji Podčetrtka v Stožicah nadigrali Olimpijo

Košarkarji Podčetrtka so v tekmi 4. kola drugega dela tekmovanja v Ligi Nova KBM, predvsem z boljšo igro v drugem polčasu premagali ljubljansko Olimpijo. To je bila sploh prva zmaga Term Olimia Podčetrtka nad tem ljubljanskim klubom.

Košarkarji Term Olimia Podčetrtek so v četrti tekmi Lige Nova KBM za prvaka sredi Stožic ugnali ekipo Cedevite Olimpije. To je bila druga zaporedna gostujoča zmaga Podčetrtka, Olimpija pa je na drugi strani v tretji tekmi domače lige zabeležila drugi zaporedni poraz. Podčetrtčani so po štirih krogih, ob polovičnem izkupičku, na drugem mestu lestvice za prvaka, Ljubljančani pa so padli na predzadnje z razmerjem zmag in porazov 1-2. Cedevita Olimpija je tako kot v prejšnjem nastopu doma proti Gorenjski gradbeni družbi Šenčur nastopila z mlado ekipo, saj so glavni aduti trenerja Jurice Golemca dobili dan počitka v napornem ritmu tekem.

Tekma je bila v prvem polčasu še izenačena, Olimpija pa je na odmor odšla s prednostjo dveh točk (43:41). Popolnoma drugačna slika je bila v drugem polčasu, ko so košarkarji Podčetrtka nadigrali Ljubljančane. Že v tretji četrtini je Podčetrtek povedel z dvomestno razliko, ki jo je zlahka zadržal in v zaključku še povečal. Podčetrtčani so odlično odbili vsak poskus Olimpije, da bi se približala. Podčetrtek je blestel predvsem izza črte. Za tri so namreč metali kar 48-odstotno (13/27). Košarkarji Podčetrtka so znali dobro izkoristiti tudi 16 ljubljanskih izgubljenih žog, po katerih so dali 23 točk, 20 od teh iz protinapadov. Ljubljančani tako v drugem polčasu niso mogli parirati razigranim Podčetrtčanom.

Za Ljubljančane so večino točk dosegli Melvin Ejim (20 točk, 6 skokov), Dan Duščak (17 točk, 11 podaj) in Luka Ščuka (14 točk), pri Termah Olimia Podčetrtek pa je izstopal Oshowen Williams, ki je z 29 točkami in 15 podajami postavil drugi najboljši statistični indeks to sezono v ligi Nova KBM – 40. Višjega je imel sredi decembra 2021 le član Hopsov Marko Vranjkovič (41).

Zasedba iz Podčetrtka bo 31. marca v vnaprej odigrani tekmi 7. kola gostovala pri Krki.

LIGA NOVA KBM, 2. DEL TEKMOVANJA
Liga za prvaka
4. kolo

CEDEVITA OLIMPIJA : TERME OLIMIA PODČETRTEK  80:100 (21:23, 22:18, 22:34, 15:25)
Cedevita Olimpija: Ejim 20 (6:6), Duščak 17 (2:3), Daneu 7 (1:3), Hodžić 5, Ščuka 14 (3:3), Radovanović 6 (0:2), Habot 9 (1:3), Mulalić 2.
Terme Olimia Podčetrtek: Muratović 15 (3:3), Strnad 2, G. Škorjanc 4, Williams 29 (3:4), Čebular 21 (3:4), Atanacković 22 (1:1), Vasilić 7 (1:1).