Šport > Zimski športi
2540 ogledov

Najboljša Slovenka bolna Križnarjeva: Tega res nismo pričakovali

Planica 2023 Saša Despot
Slovenske skakalke ostale brez uvrstitve v deseterico. Nova svetovna prvakinja je Nemka Katharina Althaus.

Tekme v smučarskih skokih na svetovnem prvenstvu nordijskih disciplin v Planici se niso začele po slovenskih željah. Ob odsotnosti poškodovane Urše Bogataj, bolezni Nike Križnar in nekoliko slabšem nastopu aktualne svetovne prvakinje Eme Klinec, se je peterica Slovenk po prvi seriji nastopov na srednji skakalnici uvrstila od 18. do 29. mesta.

Še najvišje je po prvem skoku posegla obolela Križnarjeva, ki je kot 18. za vodilno Norvežanko Anno Odine Stroem zaostala za 22.,1 točke. V boju za kolajne so bile še Katharina Althaus (-4,7), Avstrijka Eva Pinkelnig (-8,5) in Selina Freitag (9,6).

"Tega res nismo pričakovali. Zgodba je bila povsem drugačna kot pred dvema letoma v Oberstdorfu in na olimpijskih igrah, ko smo na tekmovanje prišli z naletom. Samo Maja Vtič je tam, kjer smo jo pričakovali, pa tudi ona je nastopila 'zakrčeno', Nika Prevc je prvič na svetovnem prvenstvu in je želela preveč, Nika Križnar in Ema Klinec sta zaostali za svojimi dosežki," je oceno po prvi seriji za nacionalno televizijo podal trener Zoran Zupančič.

Maja Vtič je zasedla 20. mesto, mesto za njo je bila uvrščena Ema Klinec, 27. je bila Katra Komar, 29. pa Nika Prevc.

Planica 2023 | Avtor: Saša Despot Saša Despot

Vse Slovenke razen Maje Vtič so v drugo nekoliko popravile svojo uvrstitev. Križnar je na koncu zasedla 11. mesto, Prevc je pridobila kar 12 mest in bila na koncu 17., Klinec je zasedla 19. mesto, Komar 25. in Vtič 29.

V boju za zmago je odlično skočila Pinkelnigova, ki je precej ogrozila Althausovo, a je Nemka zadržala 2,2 točki prednosti.

Na vrhu skakalnice je bila le še Stroemova. Norvežanka je malce podlegla pritisku in zaostala za skakalkama, ki sta se v prvi seriji nahajali za njo. Zlato si je tako priskakala Nemčija, srebro Avstrija, bron pa Norveška.