Turško-francoski navijaški 'spopad' v Marseillu

Marseille, 01. 10. 2021 10.38 |

Tretjič v zadnjih tednih je francoska policija poročala o navijaških izgredih na nogometnem stadionu v Marseillu. Tekma Lige Evropa proti Galatasarayu je bila celo za nekaj minut prekinjena, saj sta se navijaški skupini obmetavali s pirotehničnimi sredstvi.

Glavni sodnik je zato v 38. minuti prekinil tekmo. Trener Galatasaraya Fatih Terim in kapetan domače zasedbe Dimitri Payet sta nekako umirila razgrete strasti na tribunah, tako da se je lahko tekma po nekaj minutah nadaljevala. Ekipi sta se na koncu razšli z neodločenim izidom 0:0. Ni prvič v tej sezoni, da je razgreteže v Franciji umirjala policija. Pred in po tekmah 7. kroga tamkajšnjega nogometnega prvenstva so navijači na dveh prizoriščih poskrbeli za izgrede. Navijači Montpellierja so napadli avtobus z gostujočimi navijači, 16 jih je moralo poiskati zdravniško pomoč. Kot je takrat sporočila policija, je skupina 50 navijačev Montpellierja na izhodu z avtoceste prestregla avtobus s pristaši Bordeauxa in ga napadla. Policisti so razgreteže ukrotili do tekme, so pa morali na prizorišče napada poslati več reševalnih vozil, da so pomagali poškodovanim. Navijaški izgred se je zgodil še po tekmi med Angersom in Olympiqueom iz Marseilla. Gostujoči navijači so zapustili svoj prostor na stadionu in se spopadli z domačimi, a so se strasti umirile brez resnejših posledic. V letošnji sezoni imajo v francoski ligi veliko težav z navijači. Najhujši izgred doslej je bil na derbiju med Lensom in Lillom, ko sta se navijaški skupini spopadli med seboj, poškodovanih pa je bilo več navijačev.