Dallas z lahkoto odpravil Charlotte, Dončić igralce razigraval z lepimi podajami

Charlotte, 14. 10. 2021 07.45 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min
STA, Ž.K.
3

Košarkarji iz Dallasa so na svoji tretji pripravljalni tekmi pred začetkom severnoameriške lige NBA v gosteh visoko premagali Charlotte s 127:59. Prvi zvezdnik teksaške ekipe, Luka Dončić, je v neenakovrednem obračunu v nekaj manj kot 26 minutah na parketu dosegel deset točk, osem podaj in štiri skoke. Najučinkovitejši igralec Dallasa je bil z 20 točkami Tim Hardaway mlajši.

Domača ekipa Charlote Hornets je bila proti Luki Dončiću in druščini tokrat povsem brez moči. Dallas je Charlotte nadigral v vseh statističnih pogledih igre, kar se je najbolj poznalo pri metu za tri točke, saj so Teksašani zadeli kar 18 trojk, domači igralci pa zgolj tri.

Novo pripravljalno tekmo so odigrali tudi košarkarji iz Denverja, ki so v gosteh izgubili proti Oklahomi z 99:108. Slovenec v dresu koloradske ekipe, Vlatko Čančar, je igral dve minuti in 29 sekund ter se ni vpisal med strelce, od njegovih soigralcev pa je bil najučinkovitejši Srb Nikola Jokić, ki je 22 točkam dodal še 12 skokov in pet podaj. Pri domači zasedbi je bil strelsko najbolj razpoložen Darius Bazley s 16 točkami.

Nikola Jokić proti Oklahomi
Nikola Jokić proti Oklahomi FOTO: AP

V noči na četrtek je bilo na sporedu še pet pripravljalnih tekem. Phoenix je ugnal Portland s 119:74, Indiana je bila boljša od Memphisa s 109:107, Orlando od Bostona s 103:102, New York od Detroita s 108:100, Utah pa od Milwaukeeja s 124:120.