Colorado po zmagi nad Bostonom ohranja vodstvo na zahodu

Denver, 27. 01. 2022 08.01 |

A.V., STA
0

Hokejisti Colorada še naprej blestijo v severnoameriški poklicni hokejski ligi NHL. Tokrat so na domači ledeni ploskvi po podaljšku premagali zasedbo Boston Bruins z izidom 4:3. Na vzhodu pa vrh krojijo vodilna Florida Panthers, branilci naslova Tampa Bay Lightning in New York Rangers.

Junak tekme v Denverju je bil Cale Makar, ki je v četrti minuti podaljška dosegel odločilni gol ob igralcu več na ledu in podaljšal niz zmag Colorada na domačem ledu na 17.

Bližje zmagi je bil Boston, ki je v drugem delu povedel s 3:1 in šele 27 sekund pred koncem je Gabriel Landeskog gostiteljem priigral podaljšek in točko, kasneje pa so osvojili obe. Pred tem je domačim napadalcem živce paral švedski vratar Linus Ullmark, ki je zbral kar 37 obramb, na koncu pa vendarle klonil.

S 4:3, a po kazenskih strelih, se je v domači dvorani veselil tudi Toronto v dvoboju proti Anaheimu. Domači so vodili že s 3:1, nato pa dobili vsaj neposredna merjenja vratarjev z napadalci in obe točki.

Najbolj razburljivo tekmo so gledalci videli v Detroitu, kjer je Chicago slavil z 8:5. Gostje iz Illinoisa so povedli s 4:0 in 6:3, gostitelji pa so se obakrat približali na gol. Končnica v Michiganu je nato po zaslugi Kanadčana Dylana Stroma, ki je dosegel tri gole in podajo, pripadla gostom.

Calgary Flames pa so blesteli v Columbusu v Ohiu. Kanadčani so na nasprotna vrata sprožili rekordnih 62 strelov in bili nagrajeni z zmago s 6:0. San Jose je v ameriški prestolnici zmagal s 4:1.