Senijad Ibričić, ki je prav na dan tekme dopolnil 36 let, je zanesljivo izvedel 11-m za znižanje na 3:2. Foto: www.alesfevzer.com

Vijoličasti so ob Kamniški Bistrici dvakrat vodili z dvema goloma prednosti, na koncu pa so domov odnesli le točko. V izjemno razburljivem obračunu je namreč Domžalčanom v zaključku dvoboja uspel preobrat. Maribor tako pred sobotnim večnim derbijem za Olimpijo zaostaja za dve točki.

Gostje so si prvo veliko priložnost priigrali v deseti minuti, ko je po odlični podaji z desne strani Nina Žuglja iz bližine z glavo zgrešil Ognjen Mudrinski. V 28. minuti so 15-kratni prvaki povedli. Blaž Vrhovec, ki je nosil kapetanski trak, je izvedel prosti strel s približno 20 metrov. Žoga je v živem zidu zadela Arnela Jakupovića, malce spremenila smer in končala v mreži.

Sorodna novica Po izključitvi Nukića potop Olimpije proti zadnjim Radomljam

Vijoličasti so odlično začeli drugi polčas. V četrti minut nadaljevanja je Vrhovec z lepo globinsko podajo zaposlil Žuglja, ki je sam stekel proti vratom in žogo spravil mimo Ajdina Mulalića za 2:0. Že dve minuti pozneje so Domžale znižale. Z leve strani je žogo v kazenski prostor zavrtinčil Enes Alić in v slogu Milana Osterca iz leta 2001 proti Romuniji presenetil vratarja. Žoga je preletela Ažbeta Juga in končala v mreži.

Deset minut pozneje je Maribor znova zadel. Žugelj je tokrat podal z leve strani, pravočasno pa je pred vrati utekel Mudrinski, ki je povišal na 3:1. Vijoličasti so zatem imeli še dve lepi priložnosti, toda ne Žuglju ne Roku Kronavetru ni uspelo zadeti. V 79. minuti je po posredovanju VAR-a Roberto Ponis pokazal na belo točko, potem ko je z roko v kazenskem prostoru igral Ilija Martinović. Rutinirano je enajstmetrovko izvedel slavljenec Senijad Ibričić.

Pritisk se je Domžalčanom obrestoval osem minut pozneje, ko so izenačili. Najprej je z desne strani predložek pred vrata poslal Alen Jurilj. Ob prvem stiku z žogo je z glavo nevarno streljal rezervist Matej Podlogar. Z odličnim posredovanjem se je izkazal Jug, toda do odbite žoge je najhitreje prišel Zeni Husmani in jo spravil za njegov hrbet.

Na Fazaneriji mreži obmirovali

Generalko pred dvobojem s slovitim Tottenhamom je za Muro predstavljalo srečanje z do tega trenutka vodilno ekipo. Koprčani so na Fazanerijo prišli po dveh porazih, s tokratnim remijem pa je, sicer ob tekmi manj, prepustil prvo mesto na lestvici.

V Murski Soboti je bilo zelo vroče pred domačimi vrati v 12. minuti, ko je najprej streljal Bede Osuji, zatem pa je Ivan Borna Jelić Balta z velike razdalje zadel prečko. Štiri minute pozneje je bilo nevarno tudi na drugi strani, ko je Nardin Mulahusejnović prišel pred Davida Adama, toda koprski vratar je uspešno posredoval.

V uvodu drugega polčasa sta Matka Obradovića preizkusila Kaheem Parris in Luka Vešner Tičić, a obakrat čuvaj mreže državnih prvakov ni imel težkega dela, kot tudi ne Adam na drugi strani po poskusu Amadeja Maroše. Tudi Tomi Horvat v 64. minuti je žogo poslal točno v Adamovo naročje, vroče pa je bilo tudi deset minut pozneje pred vrati Kopra, toda gostom je uspelo ustaviti nekaj zaporednih strelov.

V 84. minuti so štirje Koprčani stekli v protinapad, a se je Stjepan Oštrek na koncu zapletel, tako od ni bilo ničesar od nevarnosti za Murina vrata. Zato pa je tik pred koncem Primorce z izjemno obrambo rešil Adam, ko je z 12 metrov sprožil Horvat.

Varovanci Dejana Grabića so s tretjo zaporedno zmago prevzeli prvo mesto. Foto: www.alesfevzer.com

Memić popeljal Bravo na vrh

Bravo je na desetem obračunu z Aluminijem zmagal šele drugič, tokratna zmaga pa je še posebej sladka, saj je z njo skočil na vrh prvenstvene lestvice. Tretjič zapored so Ljubljančani vpisali tri točke, znova pa je najboljša obramba lige zadržala mrežo nedotaknjeno.

V prvem polčasu so več priložnosti imeli Kidričani. V 23. minuti je namreč Gašper Pečnik prišel do strela malce z desne strani, izkazal pa se je Renato Josipović, ki je le malce zatem ustavil še en strel domače ekipe. Ta je zagrozila tudi v 26. minuti, takrat je poskus Armina Đerleka blokiral Vanja Drkušić.

V uvodu drugega polčasa so bili nekoliko odločnejši gostje, a si niso priigrali kakšne obetavne akcije, v 61. minuti pa je le do strela prišel Loren Maružin, toda Luka Janžekovič je bil na mestu. Dve minuti pozneje pa so izbranci Dejana Grabića povedli, ko je Maružin podal visoko žogo za hrbet domači obrambi proti vtekajočemu Amarju Memiću. Janžekovič je šel iz vrat, Memić pa je bil hitrejši in z glavo žogo spravil v mrežo.