Liverpool veliki zmagovalec nogometnega praznika na otoku

Liverpool, 31. 03. 2024 19.24 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 3 min

Navdušenci nad otoškim nogometom so dneve do velike noči nestrpno odštevali predvsem zaradi dveh tekem, ki bosta vsekakor močno vplivali na troboj za prvaka. Na tekmi med Liverpoolom in Brightonom so redsi po preobratu slavili z 2:1, derbi kroga med Manchester Cityjem in Arsenalom pa se je končal brez golov.

Manchester City - Arsenal
Manchester City - Arsenal FOTO: AP

V derbi kroga med Manchester Cityjem in Arsenalom so obetavneje krenili domačini, ki pa v času intenzivnega uvodnega naleta niso uspeli priti do zaključka. Do prvega strela na obračunu je prišel bivši napadalec aktualnih zmagovalcev Lige prvakov Gabriel Jesus, ki pa je zadel zunanji del mreže. Ob izteku 15. minute so zapretili tudi domačini, strel Nathana Akeja iz neposredne bližine pa je David Raya z instiktivno obrambo zaustavil.

Po 26. minutah tekme na Etihadu se je spisku poškodovanih nogometašev Cityja pridružil še Ake, namesto njega pa je v igro vstopil Rico Lewis. Jesus se je v novi priložnosti znašel v 31. minuti, a bil pri zaključku ponovno premalo natančen. Med nogometaše, ki so se v prvem polčasu znašli v priložnosti, se je zapisal tudi Erling Haaland, ki pa je bil ob strelu z glavo iz težkega položaja nenatančen.

Drugi polčas je z izjemno nevarnim strelom z razdalje otvoril Mateo Kovačić, sledeče minute pa so bile zaznamovane s prekrški in pripombami na račun sojenja Anthonyja Taylorja, ki je dovoljeval agresivno igro, kartoni v njegovem žepu pa so, tako kot obe mreži, ostajali nedotaknjeni.

V nadaljevanju sta zaradi zavlačevanja porumenela Jesus in Raya, tekmeca pa si resnejših priložnosti nista uspeli priigrati. Haaland se je enkrat znašel v nevarnem položaju, a povsem zgrešil žogo, na drugi strani pa je bil rezervist Leandro Trossard preveč sebičen za dober zaključek obetavne akcije. Uspavanka na Etihadu se je končala z rezultatom 0:0.

Statistika tekme Manchester City - Arsenal
Statistika tekme Manchester City - Arsenal FOTO: Sofascore.com

Tekma v sončnem Liverpoolu se je začela povsem po željah gostov, ki so presenetljivo povedli že po dobri minuti igre. Po izgubljeni žogi Mohameda Salaha so se galebi hitro znašli pred domačimi vrati, žoga pa se je z nekaj sreče odbila do Dannyja Welbecka, ki je z neubranljivim strelom matiral Caoimhina Kelleherja. Po prejetem zadetku so redsi prevzeli pobudo nad igro in si pripravili nekaj priložnosti, ki pa so ostale neizkoriščene. Za konstantno obleganje gostujočih vrat so bili nagrajeni v 27. minuti, ko je žoga po zmedi v obrambi Brightona pristala pri Luisu Diazu, slednji pa je z iznajdljivim zaključkom poravnal izid na Anfieldu. Varovanci Jürgena Kloppa, ki se po tej sezoni poslavlja od mesta Beatlov, so po doseženem zadetku še naprej pritiskali, rezultat pa se do konca prvega dela ni spremenil.

Liverpool
Liverpool FOTO: AP

Če se je prvi polčas začel z zadetkom, pa je bil začetek drugega zaznamovan predvsem s prekrški. Po tem, ko sta v prvem delu porumenela Alexis Mac Allister in Pascal Gross, sta v uvodnih minutah drugega rumeni karton videla še Welbeck in Virgil van Dijk, ekipi pa sta bili tako poleg rezultata poravnani še v kartonih. Nogometaši Liverpoola so bili tudi v drugem delu nevarnejša ekipa, terensko premoč pa so z zadetkom za preobrat kronali v 65. minuti, ko je Mac Allister z odlično podajo našel osamljenega Salaha, ta pa je s prefinjenim strelom premagal Barta Verbruggna. Dobrih pet minut pozneje so redsi svojo prednost povišali, zadetek Diaza pa je bil zaradi prepovedanega položaja razveljavljen. V izdihljajih rednega dela je bil blizu svojega drugega zadetka še Salah, kljub odlični obrambi Verbruggna pa so tri točke ostale v Liverpoolu.