Leandro Barreiro (levo) je potrdil zmago Mainza. Foto: EPA

Bavarci so po potrditvi naslova v prejšnjem krogu nastopili s premešano postavo brez nekaterih nosilcev igre, na drugi strani pa je motivirani Mainz odlično izkoristil priložnost.

Trener Julian Nagelsmann je v vrata postavil Svena Ulreicha, Manuel Neuer je počival. V začetni postavi so bili tudi Niklas Süle, Marcel Sabitzer in Eric-Maxim Choupo-Moting.

Robert Lewandowski je dosegel že 34. zadetek v tej sezoni. Poljak ima pogodbo z Bayernom do junija 2023, vodstvo kluba si zelo želi podaljšati sodelovanje, a pogajanja so v slepi ulici. Foto: EPA

Mainz poleg treh golov zadel še tri prečke
Mainz je zadel odločno. Že v 2. minuti je Jonathan Burkardt stresel prečko, po podaji iz kota v 11. minuti je tudi Alexander Hack z glavo zadel prečko. Mainz je zasluženo povedel v 18. minuti, ko je Dominik Kohr z glavo našel Burkardta, ki je z levico poslal žogo med nogama Ulreicha v mrežo.

V 27. minuti je španski branilec Aaron z desne strani poslal predložek v kazenski prostor, Anton Stach je z glavo podaljšal žogo pred vrata, Moussa Niakhate pa jo je z enega metra potisnil v mrežo.

Po pol ure igre so se le prebudili Bavarci. Choupo-Moting je zadel zunanji del vratnice. Natančnejši je bil Robert Lewandowski v 33. minuti. Poljak je z levico znižal na 2:1 po podaji Choupo-Motinga.

Erling Haaland je dosegel vse tri zadetke ze Borussio. Norvežana bo vodstvo kluba zelo težko zadržalo v Dortmundu tudi v naslednji sezoni. Foto: AP

Tudi v drugem polčasu Bayern ni našel prave igre. Leandro Barreiro je postavil končni izid z desno nogo v 57. minuti po akciji Widmerja. Gostitelji so bili blizu četrtega zadetka v 71. minuti, a je napadalec Karim Onisiwo z 18 metrov zadel prečko.

Poraz Borussie kljub "hat-tricku" Haalanda
Zelo napeto je bilo tudi v Dortmundu. Črno-rumeni so najprej lovili zaostanek z 0:2, kar jim je po zaslugi zvezdnika Erlinga Haalanda tudi uspelo. Norvežan je poskrbel za "hat trick" z goli v 18., 30. in 62. minuti in obenem postavil še rekord Bundeslige, saj je 60. gol v tem tekmovanju dosegel že na svoji 65. tekmi in tako izboljšal dosežek Friedhelma Konietzke iz leta 1966, ki je za 60. gol potreboval 76 tekem.

Nogometaši Bochuma so se veselili obstaneka v Bundesligi na razprodanem Westfalnu. Foto: AP

Bochum je ob koncu zrežiral preobrat. Miloš Pantović je najprej podal do Jürgena Locadie, ki je z levico izenačil na 3:3. Pet minut pred koncem je Axel Witsel z roko blokiral strel Herberta Bockhorna. Z bele točke je odločilni zadetek dosegel Pantović.

Arminia še upa na obstanek
V boju za obstanek sta se obe tekmi končali 1:1. Če bi Hertha premagala Arminio, bi si že zagotovila prvoligaški status, tako pa ima še nekaj možnosti tudi Stuttgart, ki je igral 1:1 z Wolfsburgom in za Berlinčani še vedno zaostaja štiri točke. Arminia je bila že v izgubljenem položaju, a je Šved Joakim Nilsson v 91. minuti izenačil na 1:1.