Julian Alvarez in Erling Haaland sta bila med strelci Manchester Cityja, ki je še 12. na prav toliko tekmah v Premier ligi premagal Bournemouth. Foto: Reuters

Za City so že v prvem polčasu zadeli Julian Alvarez, Erling Haaland in Phil Foden, Chris Mepham pa je na začetku drugega še pred častnim golom svoje ekipe v 83. minuti dosegel avtogol za 0:4.

Alvarez je v 15. minuti načel mrežo gostiteljev po odbiti žogi od prečke, ki jo je s preusmerjenim strelom stresel Haaland. V 29. minuti je Norvežan povišal na 0:2 s svojim 27. ligaškim golom v sezoni. S tem je že izboljšal klubski rekord Sergia Agüera v Premier ligi iz sezone 2014/15. Pred nastankom Premier lige je Francis Lee v majici Cityja v sezoni 1971/72 dosegel 33 zadetkov, daljnega leta 1929 pa Tommy Johnson 38.

Izjemno razpoloženi Foden, ki je sodeloval že pri prvih dveh golih, je v zadnji minuti prvega polčasa kaznoval slabo podajo Philipa Billinga, v 51. minuti pa je prednost gostov znašala že štiri zadetke.

Redsi le do točke

Liverpool je po torkovem polomu v Ligi prvakov proti madridskemu Realu (2:5) v gosteh pri Crystal Palaceu osvojil samo točko za remi brez zadetkov. Gostitelji so proti redsom, ki so vse bolj oddaljeni od boja za prva štiri mesta, ohranili mrežo nedotaknjeno prvič po 18 letih in osvojili prvo domačo točko po letu 2014! Mohamed Salah je v drugem polčasu zadel le prečko. Na drugi strani je ta že v prvem delu veselje preprečila tudi Jeanu-Philippu Mateti.

Arsenal se je zavedal, da mu v Leicestru ne bo lahko, saj so gostitelji na prejšnji domači tekmi s 4:1 premagali Tottenham. Na koncu je topničarjem uspelo osvojiti pomembne tri točke, Gabriel Martinelli je takole zadel po podaji Leandra Trossarda in v statistiko vpisal svoj deveti ligaški gol v sezoni. Leicester na celotni tekmi niti enkrat ni streljal v okvir vrat. Arsenal je zmagal 10. na 13 gostujočih tekmah v angleškem prvenstvu. Foto: Reuters

Negativen niz Chelseaja se nadaljuje

Na nedeljskem londonskem derbiju je Tottenham z 2:0 porazil Chelsea, ki ne najde poti iz krize. Modri so na devetih tekmah v angleškem prvenstvu v letu 2023 dosegli samo štiri zadetke in zmagali le enkrat. Izgubili so četrtič, po domačem porazu proti Southamptonu prejšnji teden (0:1) drugič zapored.

V 19. sekundi drugega polčasa je s strelom od daleč Tottenham v vodstvo popeljal Oliver Skipp po slabem izbijanju Enza Fernandeza, to je bil njegov prvi članski gol za Spurse. Končni izid je v 82. minuti postavil Harry Kane, potem ko se je po kotu dobro znašel v kazenskem prostoru.

Za domače, ki jih ni vodil Antonio Conte, saj še vedno okreva po operaciji žolčnika, je bila to prva zmaga nad Chelseajem na zadnjih devetih medsebojnih ligaških tekmah.

Srečanji med Newcastlom in Brightonom ter Manchester Unitedom in Brentfordom sta bili preloženi, saj sta se Newcastle in United pomerila v finalu ligaškega pokala na Wembleyju.