Đoković v prvem pariškem polfinalu boljši od Alcaraza

Srbski teniški igralec Novak Đoković se je uvrstil v veliki finale odprtega prvenstva Francije v Parizu.

Đoković bo v nedeljo v francoski prestolnici naskakoval rekordno
23. zmago na turnirjih za grand slam. Foto: Profimedia
Đoković bo v nedeljo v francoski prestolnici naskakoval rekordno 23. zmago na turnirjih za grand slam. Foto: Profimedia

PARIZ > Tretji nosilec turnirja za grand slam z nagradnim skladom 47,6 milijona evrov je v prvem polfinalnem obračunu po treh urah in 23 minutah premagal prvopostavljenega Španca Carlosa Alcaraza s 6:3, 5:7, 6:1 in 6:1.

Đoković se bo v finalu pomeril z zmagovalcem drugega polfinalnega dvoboja med Norvežanom Casperjem Ruudom in Nemcem Alexandrom Zverevom.

Šestintridesetletni Đoković bo v nedeljo v francoski prestolnici naskakoval rekordno 23. zmago na turnirjih za grand slam. Na najbolj prestižnem turnirju na peščeni podlagi je slavil že v letih 2016 in 2021, v svoji izjemno bogati teniški biografiji pa ima tudi deset zmag na odprtem prvenstvu Avstralije v Melbournu, sedem v Wimbledonu ter tri na odprtem prvenstvu ZDA v New Yorku.