Merkur in Triglav v izgubljenem položaju, nekaj upanja za Panvito

Odbojka 25. Okt 202323:30 > 26. Okt 2023 0:35 0 komentarjev
Panvita Pomgrad Omonia Nicosia

V kvalifikacijah evropskega pokala v moški konkurenci letos nastopajo kar trije slovenski klubi. A po prvih tekmah - vsi trije so jih odigrali doma, se jim ne piše nič dobrega. Zmago je zabeležila le Panvita Pomgrad, še to se je do nje dokopala po petih nizih. Merkur Maribor in Hiša na kolesih Triglav sta izgubila z 1:3. Mariborčani proti finski ekipi Akaa Volley, Kranjčani pa proti bolgarskemu Deya Volley Burgasu.

Sobočani, ki so zaradi neprimernosti svoje dvorane v Murski Soboti Ciprčane gostili v Puconcih, so na krilih “napadalnega motorja” svojih tujcev tekmo odlično začeli. Dokaj gladko so dobili prva dva niza, tudi v tretjem so bili s tekmeci povsem v enakovrednem položaju vse do izida 20:20. Toda končnico so odigrali slabo, ponudili priložnost tekmecem, ti pa so jo zgrabili z obema rokama.

V napadu je bil nezaustavljiv Nikolaos Elefteriu, ki je bil s 35 točkami najučinkovitejši igralec tekme. Bil najzaslužnejši, da so gosti izenačili, a v “tie breaku” je bil za zmago vseeno premalo. Tudi ta je bil sicer izenačen, gosti so držali korak do izida 9:9, a Leonardo Doda, z 21 točkami najučinkovitejši v domači vrsti, in Vid Suhadolnik sta nato vendarle poskrbela, da je zmaga ostala doma.

Čeh pri Fincih nerešljiva uganka

Za usodo Merkur Maribora je bil bržkone odločilen tretji niz. Po izidu 1:1 so v njem varovanci Sebastijana Škorca vodili s 16:12, imeli tudi zaključno žogo, a je niso izkoristili. Na drugi strani so Finci drugo. V tretjem nizu so se domači nato še nekaj časa dobro borili, na njegovi sredini pa zašli v črne trenutke, ki jih do konca niso mogli več popraviti.

Prvo ime tekme je bil Čeh v finski ekipi Matej Šmidl, dosegel je 28 točk, v mariborski vrsti je bil z 18 spet najučinkovitejši Žiga Donik. Reprezentant Rok Bračko je v statistiko vpisal šest asov, a je manjkal njegov doprinos v napadu. Očitno po vrnitvi iz reprezentance še ni našel prave forme.

Hiša na kolesih Triglav
Hiša na kolesih Triglav Foto: CEV

V Kranju je manjkal rezultat

V Kranju so se vsi nizi končali z izidom 25:22, na žalost dobro zapolnjene dvorane, so domači dobili le prvega, favorizirani Bolgari pa naslednje tri. V odločilnih trenutkih je bil za četo Saša Ropa gostujoči blok previsok, v njem se je še posebej izkazal Nikolaj Nikolov, ki je šest od 17 točk dosegel s tem elementom. Ni bil pa najučinkovitejši igralec tekme, še točko več je pri Triglavu vpisal Đorđe Jovović.

Zadnji bodo uvodni obračun v evropski konkurenci igrali slovenski podprvaki, odbojkarji Calcit Volleyja, ki ju tekmi z norveškim Viking TIF-om iz Bergna čakata 1. in 2. novembra.