Zimski športi

Nemka Herrmannova zmagovalka biatlonskega sprinta

Kontiolahti, 05. 03. 2022 14.36 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Nemka Denise Herrmann je zmagovalka sprinta na 7,5 kilometra za svetovni pokal biatlonk v Kontiolahtiju na Finskem. Olimpijska prvakinja na 15 kilometrov se je uvrstila pred Norvežanko Tiril Eckhoff in Švedinjo Stino Nilsson. Najboljša Slovenka je bila Polona Klemenčič na 50. mestu.

Herrmannova je za pet sekund premagala Eckhoffovo za zmago še v svetovnem pokalu. Nilssonova je pristala na tretjem mestu za svoje prve zmagovalne stopničke v biatlonu. Vse tri biatlonke so zgrešile po eno tarčo.

Norvežanka Marte Olsbu Roeiseland, vodilna v skupnem in sprinterskem seštevku svetovnega pokala, se je morala tokrat zadovoljiti z osmim mestom.

Na tekmi so nastopile tudi tri Slovenke. Najbolje se je odrezala Polona Klemenčič, ki je zgrešila dva strela in zasedla 50. mesto (+2:14,3). Klara Vindišar je bila s tremi zgrešenimi streli 77. (+3:29,5), Nika Vindišar 82. Vindišarjeva je zgrešila štiri strele (+3:56,5).