Prvo tekmo v Los Angelesu bo treba čim prej pozabiti

Košarka 21. Apr 202423:55 > 22. Apr 2024 0:20 1 komentar
Luka Dončić

Luka Dončić in košarkarji Dallasa so v Los Angelesu neuspešno začeli končnico letošnje sezone lige NBA. Domačini so prvo tekmo dobili s 109:97.

Luka Dončić je končnico lige NBA začel s 33 točkami, 13 skoki in 6 asistencami, a met iz igre mu ni stekel. Zadel je 11 od 26 metov, 4 od 12 za tri točke. Skupaj s Kyrijem Irvingom (31 točk) sta bila vseeno najboljša posameznika ekipe, manjkala je predvsem pomoč ostalih soigralcev. Edini preostali košarkar Dallasa, ki je bil dvomesten, je bil PJ Washington z 11 točkami.

To je bilo premalo za razpoložene Clipperse. James Harden je zadel kar šest trojk in končal pri 28 točkah, 22 jih je dodal Paul George, izjemno tekmo pa ima za seboj tudi Hrvat Ivica Zubac (20 točk in 15 skokov). Los Angeles je igral brez prvega zvezdnika Kawhija Leonarda, kar pa se na parketu ni poznalo.

LA je vodil celotno tekmo, Dallas pa niti sekunde. Najvišja razlika je znašala celo 29 točk, v drugi četrtini, ko so gostje dosegli zgolj 8 točk. Na koncu so domačini slavili s 109:97.

Naslednja tekma v seriji bo v noči na sredo (ob 4. uri zjutraj po našem času). Luka Dončić in soigralci se bodo morali pobrati po zaušnici.

Luka Dončić

Začela se je tudi serija med Bostonom in Miamijem na vzhodu. Prvo tekmo so zanesljivo dobili favoriti za uvrstitev v finale. Kelti so bili od Vročice boljši s 114:94.

Los Angeles Clippers (4) – Dallas Mavericks (5) 109:97 (34:22, 22:8, 31:34, 22:33)

Prva četrtina:

Tekmo so dobro začeli LA Clippersi, ki so prišli do prednosti 16:9 in prisilili Jasona Kidda v minuto odmora. Razpoložen je bil na začetku tekme predvsem Ivica Zubac (6 točk). Toda Luka Dončić ni dovolil, da bi domačini pobegnili. Po slabih devetih minutah na parketu je bil prav pri toliko točkah.

Po time-outu Los Angelesa pa je sledila serija domačinov. Prvo četrtino so na koncu dobili kar za 12 točk (34:22).

Druga četrtina:

Dallasu v drugi četrtini ni šlo. Dosegli so le 8 točk! Ob polčasu so bili Luka Dončić in soigralci pri 30 točkah z zaostankom kar 26 za razpoloženimi Clippersi. Dončićeva statistika: 20 minut, 11 točk, 8 skokov, 2 asistenci, met iz igre 4/13

Tretja četrtina:

Dallas je že po treh minutah tretje četrtine dosegel več točk kot v drugi. Napad je stekel, a v obrambi nasprotnika niso uspeli zaustaviti, tudi LA je bil razpoložen. Prednost je narasla celo na 29 točk, ob odmoru pred zadnjimi dvanajstimi minutami pa je znašala 23 točk. Z enajstim skokom je Luka Dončić že zabeležil dvojni dvojček, strelsko vseeno ni bil preveč razpoložen.

V tretji četrtini se Dallas ni preveč približal, kljub kar 20 točkam Kyrija Irvinga v tem delu tekme!

Četrta četrtina:

Osem minut pred koncem je Luka Dončić s trojko prednost Dallasa zmanjšal na 15 točk! A Los Angeles je še naprej igral dovolj dobro, da gostom ni dovolil priključka, prednost je vztrajala pri dvomestni številki. V zadnji četrtini je Dallas prikazal najboljšo igro, dobil jo je s 33:22, kar pa je bilo vseeno premalo za zmago. Tekma se je končala s 109:97, v seriji pa je LA povedel z 1:0.

Prva peterka Dallasa: Luka Dončić, Kyrie Irving, Derrick Jones Jr., PJ Washington, Daniel Gafford

Do zmag vse domače ekipe

Na vzhodu so pred tem košarkarji Bostona upravičili vlogo favorita in na prvi tekmi s 114:94 premagali Miami Heat. Ti so igrali brez Jimmyja Butlerja in niso bili kos najboljši ekipi rednega dela.

Pri Bostonu je trojni dvojček dosegel Jayson Tatum s 23 točkami ter po desetimi skoki in podajami. Derrick White je dodal 20 točk, pri Miamiju pa je s 24 točkami izstopal Bam Adebayo.

Ponoči sta bila še dva obračuna. Milwaukee Bucks so bili s 109:94 boljši od Indiana Pacers, Oklahoma City Thunder pa so s 94:92 premagali New Orleans Pelicans.

Milwaukee je povedel v seriji brez prvega zvezdnika Giannisa Antetokounmpa. V njegovi odsotnosti je Damian Lillard dosegel 35 točk, 23 jih je dodal Khris Middleton. Indiani ni pomagalo niti 36 točk in 13 skokov Pascala Siakama, prvi zvezdnik moštva Tyrese Haliburton pa je prispeval le devet točk.

Da so vse bolje postavljene ekipe na prvih tekmah slavile, je poskrbela Oklahoma. Ta je v tesni končnici ugnala New Orleans, ki je imel na tekmi met za zmago, a je po dobri obrambi CJ McCollum (20 točk) zgrešil.

Pri najboljši zasedbi zahodne konference v rednem delu je Shai Gilgeous-Alexander dosegel 28 točk, Chet Holmgren pa je 15 točkam dodal še 11 skokov in pet blokad. Pri pelikanih je Trey Murphy dosegel 21 točk.