Fantastična predstava v Glasgowu ni dala zmagovalca

Glasgow, 22. 08. 2023 21.07 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 3 min
N.M., J.B.
0

Prva tekma play-offa za uvrstitev v Ligo prvakov med Glasgow Rangersom in PSV-jem je upravičila vsa pričakovanja in postregla z remijem (2:2). Domači so dvakrat vodili, a so Nizozemci vselej imeli pripravljen odgovor. Končni izid je z glavo v 80. minuti postavil Luuk de Jong.

Zadetek za 1:0 na tekmi Glasgow Rangers – PSV

PSV je bil v prvem polčasu boljši nasprotnik, priigral si je tri resnejše priložnosti, vendar domačega vratarja Jacka Butlanda Nizozemci niso uspelo premagati. Enkrat je zapretil Noa Lang, dvakrat pa Johan Bakayoko

Kazen za zapravljeno je prišla tik pred koncem polčasa, ko je Ibrahim Sangare neprevidno izgubil žogo pred svojim kazenskim prostorom, kar je z natančnim strelom v levi zgornji kot vratarja Walterja Beniteza mojstrsko kaznoval Abdallah Sima. Omeniti velja še Cyriela Dessersa, ki je soigralcu nesebično prepustil žogo.

Abdallah Sima je v zaključku prvega polčasa sijajno zadel za 1:0.
Abdallah Sima je v zaključku prvega polčasa sijajno zadel za 1:0. FOTO: AP

Gostje so kljub prejetemu zadetku v nadaljevanje vstopili zelo podjetno in zopet imeli več od igre. Rangersi so se uspešno branili, v 61. minuti pa je Butland le klonil. Po podaji z desne strani je bil v kazenskem prostoru natančen Sangare, ki se je tako na najboljši možen način odkupil za napako, ki je botrovala prvemu zadetku na tekmi.

V torek sta bila v zadnjem krogu kvalifikacij za Ligo prvakov na sporedu še dve tekmi. Kobenhavn je v gosteh z 1:0 ugnal poljski Rakow in si priigral lepo popotnico pred povratno tekmo na domačem terenu. Royal Antwerp pa je pred domačimi navijači z identičnim izidom ugnal atenski AEK, ki je v soboto po pravi drami v zadnji sekundi srečanja izločil Dinamo Zagreb.

Boszevi varovanci po doseženem golu niso taktizirali in so se takoj podali v lovljenje prednosti. A tudi Škoti so imeli svoje načrte in 15 minut pred koncem znova povedli, potem ko je obramba gostov zaspala, kar je po odlični asistenci Dessersa izkoristil Rabbi Matondo, ki je v igro vstopil prav namesto strelca prvega gola Simaja.

Legendarni stadion Ibrox je eksplodiral od navdušenja, a veselje domačih navijačev ni trajalo dolgo. Po podaji iz kota je le štiri minute kasneje z veliko mero sreče izenačil Luuk de Jong, ki je še enkrat več potrdil, da je mojster skok igre. Rangers je imel v sodniškem podaljšku še dve lepi priložnosti, a je PSV preživel poslednji pritisk in se tako domov vrača z remijem (2:2).

Veselje nogometašev PSV-ja po golu Ibrahima Sangareja za 1:1
Veselje nogometašev PSV-ja po golu Ibrahima Sangareja za 1:1 FOTO: AP

Beale pohvalil Dessersa, ki se je izkazal z asistencama

"Mislim, da je naš napadalni trio deloval odlično. Dessers je odigral svojo najboljšo tekmo doslej. Presrečen sem bil, ko se je Sima vpisal med strelce," je po tekmi dobre stvari izpostavil domači trener Beale. In nato izpostavil tudi nekaj manj dobrih: "Na trenutke bi si želel, da bi imeli več posesti, ampak razumem, da se na tako pomembni tekmi prikrade kakšna napaka več. Videti je bilo, koliko talenta premore PSV. Tako v napadu kot v obrambi so fantastična ekipa, pred povratno tekmo je še vse odprto."

Trener domačih Mchael Beale je pričakovano močno rotiral svojo ekipo v primerjavi s sobotno tekmo ligaškega pokala proti Mortonu, ki jo je Rangers dobil z 2:1. Odločil se je za kar sedem sprememb, v prvo postavo se je vrnil kapetan James Tavernier.

Na drugi strani je Peter Bosz na klopi PSV-ja opravil tri zamenjave v primerjavi z ligaško tekmo proti Vitesseju. Veliko preglavic mu je pred tekmo povzročalo predvsem stanje branilcev, saj je na Otok dopotoval z le petimi zdravimi nogometaši zadnje vrste. Debitiral je posojeni nogometaš Barcelone Sergino Dest

Glavni sodnik dvoboja je bil Francoz Clement Turpin, ki je delil pravico tudi v lanskem finalu Lige prvakov.

22. avgust, play-off za Ligo prvakov, izid:

Glasgow Rangers – PSV 2:2 (1:0)
Sima 45., Matondo 76.; Sangare 61. , De Jong 80.

SPREMLJAJ DOGAJANJE V ŽIVO

konec tekme

HVALA ZA VAŠO POZORNOST!

Bodite z nami tudi jutri, ko bo na sporedu tekma med Moldejem in Galatasarayjem!