Anna von Hausswolff med koncertom na Montreux Jazz Festival leta 2018. Foto: EPA
Anna von Hausswolff med koncertom na Montreux Jazz Festival leta 2018. Foto: EPA

Četrtkov koncert v Parizu bi moral potekati v gotski cerkvi Saint-Eustache, vendar so ga prestavili na skrivno lokacijo, ki so jo razkrili samo lastnikom vstopnic, poroča BBC.

Anna von Hausswolff je imela nazadnje koncert v protestantski cerkvi blizu Slavoloka zmage. Organizatorji so obiskovalce pred koncertom prosili, naj nikomur ne razkrijejo nove lokacije.

Številni protestniki so švedsko glasbenico obtožili, da ustvarja "hudičevo glasbo", kar so utemeljili z verzom "ljubila sem se s hudičem", ki se pojavi v pesmi Pills (tablete).

Pariška cerkev Saint-Eustache. Foto: EPA
Pariška cerkev Saint-Eustache. Foto: EPA

Duhovnik Yves Trocheris, ki je odpovedal njen koncert zaradi varnostnih razlogov, je sicer obsodil protestnike, saj da njena glasba ni "hudičeva", temveč zagovarja pravice žensk in problematizira škodovanje okolju, poroča BBC.

Pariški koncert je nato minil brez incidentov, udeležil pa se ga je očitno tudi pariški podžupan Frederic Hocquard, ki je zapisal, da je bilo na koncertu "lepo".

V torek protestniki preprečili koncert v Nantesu

Švedska glasbenica svoje turneje po Franciji ne bo ohranila v najlepšem spominu, saj so protestniki v torek preprečili njen koncert v Nantesu, ki bi moral potekati v cerkvi Notre-Dame de Bon-Port.

"Sveta Marija, mati Božja, prosi za nas grešnike," so prepevali protestniki, ki so zaprli vhod v cerkev.

35-letna von Hausswolff je bila med protestom v sami cerkvi, od koder je objavila fotografijo s pripisom, da gre za "strašljivo, napeto in žalostno situacijo". "Cerkev in jaz delujemo skupaj in ne drug proti drugemu. Do zdaj je vse potekalo v redu, obe strani sta zadovoljni," je še zapisala na Instagramu.

Francoska ministrica za kulturo Roselyne Bachelot je medtem protestnike označila za "militantne skrajneže" in izrazila podporo organizatorjem koncerta, ki predstavlja pravico do umetniške svobode.

Njena glasba "raziskovanje zahtevnega zavezništva"

Britanska glasbena publikacija Quietus je sicer glasbo švedske nominiranke za nagrado grammy opisala kot raziskovanje "neoznačenega ozemlja, kjer postrock, prog, doom metal, sodobna klasična in visoka cerkvena glasba soobstajajo v zahtevnem zavezništvu".