Bruno Guimaraes je zapečatil usodo topničarjev na St. James Parku. Foto: EPA

Že v prvem polčasu so izbranci Mikela Artete prikazali slabo predstavo. Vratar Aaron Ramsdale se je izkazal s parado, ko je nevarno zapretil Saint-Maximin.

Arsenal po avtogolu Whita v velikih težavah
V 55. minuti je po desni strani ušel Joelington, podal je pred vrata, kjer je bil kapetan Callum Wilson. Pred njim je skušal posredovati Ben White, vendar je zatresel lastno mrežo.

Martin Ödegaard in Emile Smith Rowe sta bila razočarana po koncu tekme. Foto: EPA

Po uri igre je moral Arteta tvegati. Branilec Nuno Tavares je zapustil zelenico, vstopil je napadalec Alexandre Lacazette. Srake so imele vse več prostora. Wilson je zapravil dve priložnosti za povišanje vodstva, rezervist Jacob Murphy pa se je v 80. minuti sam znašel pred Ramsdalom, vendar mu ga ni uspelo matirati.

Pet minut pred koncem je Ramsdale še preprečil veselje Wilsonu, a je Bruno Guimaraes poslal žogo v mrežo za končnih 2:0. Londončani so popolnoma odpovedali, vratar Martin Dubravka je moral posredovati le pri strelu Mohameda Elnenyja s 25 metrov. V 95 minutah so topničarji le dvakrat streljali v okvir vrat.

Trener Arsenala Mikel Arteta je v ključnem delu sezone doživel dva grenka poraza. Prejšnji četrtek je Tottenham odpravil topničarje s 3:0. Foto: EPA

Arteta: Od prve do zadnje minute je bil Newcastle boljši
"To je veliko razočaranje. Od prve do zadnje minute je bil Newcastle boljši. Zaslužili so si zmago. Zelo težko se bo sprijazniti s tako slabo igro. Imel sem občutek, da je Newcastle igral stokrat bolje od nas. Pristop ni bil pravi. S sklonjenimi glavami zapuščamo stadion in se zavedamo, da taka predstava ni niti približno na ravni Lige prvakov. Pred današnjim večerom smo imeli usodo v svojih rokah, zdaj pa je nimamo več," je bil potrt Arteta.

Tottenhamu v nedeljo zadostuje že točka proti odpisanemu Norwichu
Arsenal, ki bo v nedeljo v zadnjem krogu gostil Everton, je zelo blizu temu, da se še šesto sezono zapored ne prebije v Ligo prvakov. Ostal je na petem mestu z dvema točkama zaostanka za Tottenhamom, ki v zadnjem krogu potrebuje le točko na gostovanju proti odpisanemu Norwichu.