Skrito v raju: Igralka blestela na fotografiranju ...

0 04.05.2022 11:37:16

Zoja do lovorike v Zagrebu

Nika Radišić (desno) s partnerko iz Litve
(ts)
Na zagrebškem Mladost Grill Opnu, turnirju Tennis Europe do 14 let, je Zoja Peternel skupaj z domačinko Laro Šerić prišla do četrte turnirske zmage na turnirjih TE. Žiga Šeško je v posamični konkurenci obstal v polfinalu.

Šeško je v soboto proti četrtemu nosilcu lovil mesto v finalu med posamezniki. V polfinalnem obračunu je bil boljši Constantin Neubauer, ki je tekmo dobil s 6:3 in 6:4. Avstrijec se je do polfinala prebil izjemno prepričljivo, Šeško pa se mu je s sedmimi osvojenimi igrami upiral z naskokom najbolje od vseh dosedanjih nasprotnikov.

Zoja Peternel pa je turnir končala zmagoslavno. Skupaj s Hrvatico Laro Šerić je premagala še par Gross/Salajova s 7:5, 6:1 in se tako prebila do prve lovorike Tennis Europe v letošnji sezoni. Skupno je že pri štirih, vse pa je dosegla v dvojicah (2x U-12, 2x U-14). Ob tem je trikrat zaigrala tudi v finalu v konkurenci posameznic.

Nika do prve letošnje

Nika Radišić (22 let) je na Sardiniji prvič v letu 2022 pokorila vso konkurenco. Na ITF-turnirju z nagradnim skladom 25.000 ameriških dolarjev ji je to uspelo skupaj z Litovko Justino Mikulskyte. Radišićeva je na Sardiniji vnovič dokazala, da zelo rada nastopa na turnirjih po Italiji. Tam je leta 2019 osvojila svoj prvi turnir ITF W25, ki je bil takrat zanjo sicer skupno šesti osvojeni turnir ITF. Zdaj je v svojo vitrino dodala že 11. turnirsko zmago na ITF-turnirjih, deseto v dvojicah. Prvič je bila od vse konkurence najboljša skupaj s 26-letno Litovko Justino Mikulskyte. Igralki sta v finalu turnirja W25 z rezultatom 4:6, 7:5 in 10:7 ugnali favorizirano dvojico Romero Gormaz/Rus. Radišićeva tudi ta teden ostaja na Sardiniji, saj jo čaka nastop na še enem turnirju ITF W25.

Lugarič boljši od Štora

Na igriščih TK Luka Koper je potekal turnir za igralce do 14. leta starosti. V A-kategoriji sta se do turnirske zmage prebila Karolina Trnkovski iz TK Luka Koper in Liam Lugarič iz ŽTK Maribor.

Kljub slabšemu vremenu je organizatorjem v Kopru turnir uspelo pospraviti pod streho. Pri dečkih je v A-kategoriji v uvodnem kolu presenečenje pripravil Lovro Jurečič (Grosuplje), ki je izločil 3. nosilca Lana Konečnika (Slovenj Gradec), nato pa prišel vse do četrtfinala. Tam ga je zaustavil Luka Marinšek (Luka Koper), ki v polfinalu ni našel pravega recepta za Liama Lugariča (ŽTK Maribor). V spodnjem delu žreba sta se do polfinala prebila drugi nosilec Jošt Pečovnik (Slovan) in Aljaž Štor (CTA). Še posebej slednji se je moral za preboj med najboljše štiri močno potruditi, saj ga je Jaka Rakar (TK CC) prisilil v igranje podaljšane igre v odločilnem tretjem nizu. Tam je bil bolj zbran Štor, ki je kasneje v polfinalu v dveh nizih premagal še Pečovnika.

V finalu smo spremljali še tretji medsebojni obračun Lugariča in Štor na tekmovanjih pod okriljem Tenis Slovenije. Še tretjič je bil prepričljivo boljši leto dni starejši Liam, ki je tokrat dvoboj za turnirsko zmago dobil s 6:1 in 6:3.

Turnir dečkov v B-kategoriji je postregel s pravo dramo v finalnem obračunu. Za turnirsko zmago sta se pomerila Sergej Sarhatlič (ŠTK Velenje) in Bine Jurečič (Grosuplje). V odločilnem tretjem nizu, kjer je o zmagovalcu odločala podaljšana igra, sta igralca trikrat zamenjala strani, nato pa je odločilni dve točki dobil Sarhatlič.

V konkurenci deklic je bila nezaustavljiva predstavnica domačega kluba Karolina Trnkovski, ki je tako na domačem terenu le še potrdila svojo odlično formo v zadnjem času. Novembra lani in aprila letos je bila nepremagljiva na turnirjih U-14 s sistemom »round-robin«, na začetku aprila pa se je med drugim prebila tudi do prve turnirske zmage v starostni kategoriji U-16. Tokrat je na poti do naslova premagala štiri tekmice, ki so ji skupaj odvzele zgolj devet iger. V finalu je Karolina Trnkovski s 6:0 in 6:2 ugnala Piko Lamovšek (TC Ljubljana), med najboljše štiri na turnirju pa sta se prebili še Tisa Strbad (BO BI) in Eva Šifkovič (Triglav).

Pri deklicah v B-kategoriji sta se v finale prebili Melani Berk (Krmelj) in Tinkara Novak (TK Medvode). V prvem nizu je Berkova odpor nasprotnice strla s 7:5, v drugem pa delo dokončala s 6:2.