Košarka

Poraz zmajev v super pokalu za začetek nove tekmovalne sezone

Podgorica, 18. 09. 2023 14.12 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

S četrtfinalnim dvobojem med Cedevito Olimpijo in Igokeo se je začel superpokalni turnir košarkarske lige ABA v Podgorici. Ljubljančani so opoldanski obračun izgubili s 65:75. V torek in sredo se bodo borili le še za peto mesto.

Karlo Matković je bil najboljši strelec zmajev z 21 točkami.
Karlo Matković je bil najboljši strelec zmajev z 21 točkami. FOTO: Damjan Žibert

Superpokal se bo nadaljeval v torek s polfinalnima tekmama in obračunoma poražencev ponedeljkovih tekem za razvrstitev od petega do osmega mesta. V sredo pa bodo na sporedu še finale in dvoboji za tretje, peto in sedmo mesto.

Ljubljančani so tako rekoč od samega začetka tekme zaostajali, po prvi četrtini pa tekmecem v hrbet gledali z 10 točkami zaostanka. Ta je narasel tudi v drugem delu, in sicer na 16 točk, polčas pa je Igokea dobila za 12 točk (44:32).

Slovenski predstavniki so v tretjem delu prevzeli pobudo in se približali tekmecem na vsega tri točke (52:55), a ob koncu četrtine znova popustili in zaostali za devet točk. Igokea je imela na vsako znižanje izida varovancev italijanskega stratega Simoneja Pianigianija pravi odgovor. Ljubljanski zasedbi pa je težave povzročal slab met iz igre (na koncu 32,3 odstotka), posledično možnosti za preobrat ni bilo.

Karlo Matković je za Cedevito Olimpijo dosegel 21 točk (9/16 iz igre), pobral pa še 12 skokov. Jaka Blažič je dodal 16 točk. Pri Igokei so štirje košarkarji presegli mejo 10 točk, največ (14) Nikola Tanasković.