Genialno! Rüdiger vratarju Reala pomagal pred ...

0 30.06.2022 10:14:19

S pravo kombinacijo za prvo

Kristijan Koren
KZS
Nedelja je bila v Mariboru tokrat rezervirana za kolesarje. Ljudski vrt, ki je dom NK Maribor, je bil osrednje prizorišče državnega prvenstva v cestnem kolesarstvu.

Na sporedu so bile kar tri dirke. DP so odprli mlajši mladinci in starejše mladinke, z dirko, dolgo 67 km, nadaljevali starejši mladici in ženske v kategoriji Elite ter U-23 na 100 km progi, vrhunec dneva pa je bila dirka v kategoriji moški Elite in U-23 na 167 km dolgi trasi.

V osrednji preizkušnji dneva – Moški Elite – smo lahko na krožni trasi spremljali zanimivo dirko s presenetljivim razpletom, ko je s samostojnim pobegom v zaključku slavil Kristijan Koren (Adria Mobil). Koren je bil dejaven vso dirko, bil udeležen v prvem in tudi v zadnjem pobegu, ki mu je prinesel naslov. Za drugo mesto sta se v sprintu udarila Luka Mezgec in Matevž Govekar, ki je bil na koncu tudi boljši.

"Ves čas smo iskali pravo kombinacijo za zmago. Zavedali smo se, da smo številčno najmočnejši, in to smo želeli izkoristiti. Bil sem že v začetnem begu, ki pa mi ni pobral vseh moči. Videl sem, da se lahko peljem dobro v klanec, in poskusil sem še z begom v zaključku, bilo je še kar nekaj do konca, ampak po radijski vezi so mi sporočili, da so se zadaj ustavili, in odločil sem se, da poskusim do konca. Vesel sem, da se je odlično izšlo in pri 35 letih slavim svoj prvi naslov državnega prvaka," je po dirki povedal Kristijan Koren.

Adria Mobil je izkoristila številčno premoč v karavani, saj je bilo na startu kar 11 članov ekipe iz Novega mesta. Med 50 kolesarji so bili tudi štirje iz serije pro tour, Domen Novak in Matevž Govekar iz Bahrain Victorious, Luka Mezgec iz Bike Exchange ter Jan Polanc iz UAE.

V kategoriji elite je naslov prvakinje ubranila Eugenia Bujak, ki je v sprintu ugnala Špelo Kern, tretja je bila ekipna kolegica Urška Pintar. V času zmagovalke sta dirko zaključili tudi Nika Bobnar in državna prvakinja v vožnji na čas Urška Žigart. To je za Bujakovo že tretji naslov.

V kategoriji U-23, ki je potekala skupaj s člansko dirko, je slavil Matevž Govekar pred Mihaelom Štajnarjem in Adamom Jordanom, pri ženskah pa je zmagala Nika Bobnar pred Nino Pugelj in Laro Maretič. Pri starejših mladincih je v sprintu manjše ubežne skupine slavil Domen Oblak (Pogi Team), drugi je bil Martin Eržen (KK Kranj), tretji pa Aljaž Turk (Adria Mobil). Tudi v prvi dirki dneva je bila zmaga odločena v sprintu skupine, kjer je slavil Erazem Valjavec (RC-KAC) pred Jakobom Omerzelom in Nejcem Peterlinom (oba Adria Mobil). Pri starejših mladinkah pa je slavila Pija Galof pred Tio Špringer in Špelo Colnar. Erazem in Pija sta tako osvojila dvojno državno krono, slavila sta namreč že v četrtek v vožnji na čas.