4302 ogledov

Čančar blestel, Williamson spet poškodovan

Vlatko Čančar Denver Nuggets Reševalni pas/Twitter
Slovenski reprezentant je pred začetkom sezone v dobri formi.

Slovenski košarkar Vlatko Čančar se je izkazal na današnji pripravljalni tekmi. Za zmago Denver Nuggets v Oklahomi Cityju po podaljšku s 113:107 je 24-letni in 203 cm visoki Primorec prispeval 12 točk, štiri skoke in podajo, tudi njegova minutaža je bila izdatna - 34:17 minute.

Prvi strelec zasedbe iz Kolorada je bil Markus Howard z 31 točkami, na današnji tekmi pa ni nastopil prvi zvezdnik Nikola Jokić. V domači zasedbi se je izkazal komaj 19-letni Jokićev rojak iz Srbije Aleksej Pokuševski, ki je dosegel 22 točk in pobral osem žog pod obema obročema.

V noči na soboto se bo Dallas Luke Dončića v gosteh pomeril z letošnjim prvakom iz Milwaukeeja.

New Orleans Pelicans bodo v novo sezono vstopili brez prvega zvezdnika Ziona Williamsona. Robustni in 201 cm visoki krilni center si je v času operativnega okrevanja znova poškodoval desno stopalo in bo izven pogona vsaj dva tedna in pol, je sporočila ekipa iz Louisiane.

Williamson je v minuli sezoni odigral 61 tekem za New Orleans, v povprečju pa je na tekmo dosegel 27 točk, 7,2 skoka in 3,7 podaje. V svoji krstni sezoni po odhodu iz ameriške univerzitetne lige NCAA, kjer je igral za sloviti Duke, je v sezoni 2019/20 zaradi zdravstvenih težav odigral le 24 tekem in v povprečju dosegel 22,5 točke, 6,3 skoka in 2,1 podaje.

Nova sezona v ligi NBA se bo začela 19. oktobra, zasedbo iz New Orleansa pa v uvodu čaka obračun s Philadelphio.