Charlotte Hornets LaMelo Ball Goran Dragić Goran Dragić Toronto Raptors NBA Liga NBA

Ponedeljek, 6. 12. 2021, 7.01

Liga NBA, 5. december

V Clevelandu je bilo napeto #video

Donovan Mitchell | Donovan Mitchell je na gostovanju v Clevelandu dosegel 35 točk. | Foto Reuters

Donovan Mitchell je na gostovanju v Clevelandu dosegel 35 točk.

Košarkarji Utah Jazz so v napetem nedeljskem srečanju v Clevelandu zmagali s 109:108. Čeprav so na začetku zadnje četrtine vodili za +15, so imeli gostitelji zadnji napad za zmago, a je Darius Garland zgrešil cilj.

Košarkarji Utah Jazz so se z zmago v Clevelandu utrdili na tretjem mestu zahodne konference. Na krilih Donovana Mitchella (35 točk) in znova odličnega Rudyja Goberta v obrambi (20 skokov in 5 blokad) so ugnali Cavaliers in se razveselili četrte zaporedne zmage. Na začetku zadnje četrtine so imeli v žepu zajetno prednost (+15), ki pa se je hitro skrčila.

Vrhunci dvoboja v Clevelandu:

Gostitelji so imeli zadnji napad za zmago, a se je Dariusu Garlandu, z 31 točkami prvemu strelcu Clevelanda, zatresla roka. Tako je Utah prekinil niz štirih zaporednih zmag Cavaliers, ki so odigral prvo domačo tekmo po vrnitvi s treh uspešnih gostovanjih, na katerih so premagali Dončićev Dallas, Miami in Washington. Prvič po letu 1975 so tako v gosteh nanizali zmage nad tekmeci, ki so se lahko v času tekme pohvalili s pozitivnim razmerjem zmag in porazov.

Charlotte Hornets so uspešno prestali odsotnost LaMela Balla (proticovidni protokoli) in s 130:127 premagali Atlanta Hawks kljub odlični predstavi Traeja Younga s 25 točkami in 15 podajami.

Pri sršenih se je izkazal Miles Bridges z 32 točkami in s štirimi podajami, to sezono pa je že šestkrat presegel 30 točk.

Brandon Ingram pa je zbral kar 40 točk, vendar tudi to ni bilo dovolj za zmago njegovih New Orleans Pelicans, ki so s 108:118 izgubili proti Houston Rockets. Rakete so slavile še šestič zaporedoma.

Zvezdnik Washington Wizards Bradley Beal pa je tokrat zmogel le 14 točk, njegovi čarovniki pa so izgubili proti Toronto Raptors z 90:120. Beal je iz igre zadel le štiri od 12 poskusov.