Luka Dončić: To je nesprejemljivo

Košarka 14. Maj 20248:36 3 komentarji
Luka Dončić

Luka Dončić je bil na četrti tekmi serije med Dallasom in Oklahomo tragična figura Teksašanov in po porazu, ki je izid poravnal na 2:2, spregovoril o veliki pomanjkljivosti na tokratnem dvoboju.

Mavericksi so vodili praktično vso tekmo in še osem minut pred koncem držali osem točk naskoka (80:72). Sledile so črne minute, ki so Dallas stale prednosti domačega parketa. Tega si je izboril z zmago na drugi tekmi v Oklahomi. Namesto treh zaključnih žogic za napredovanje v konferenčni finale bodo morali košarkarji iz Teksasa vsaj še enkrat slaviti v gosteh.

Luka Dončić je v zadnjih osmih minutah vpisal zgolj še eno točko. Slovenski superzvezdnik bi lahko še 10 sekund pred koncem s črte prostih metov izid poravnal, a zadel le enkrat.

Ob pogledu na statistiko obeh moštev se pogled ustavi prav pri prostih metih, ki so brez dvoma glavni razlog za tokratni poraz Dallasa. Mavsi so jih izvajali 12/23, medtem ko je bila Oklahoma skoraj popolna s 23/24.

“Moramo trenirati proste mete. Metali smo jih 52-odstotno. To je nesprejemljivo,” je bil po dvoboju razočaran Dončić, ki je bil s 4/6 po odstotku celo najboljši član svojega moštva. Na podvprašanje novinarja, ali je nižji odstotek posledica utrujenosti zaradi fizične igre, je Luka odgovoril: “Ne, ne. Mislim, da smo igrali dobro obrambo, a so manjkali detajli. Grešili smo proste mete, po garanju v obrambi 24 sekund dovoliš skok v napadu, težko je to sprejeti.”

Dvojec Irving – Dončić zbral le 27 točk

Kyrie Irving se v zadnji četrtini prav tako ni strelsko dvignil, kot je to počel na vseh prejšnjih tekmah, temveč dosegel vsega dve od svojih devetih točk, medtem ko se je na drugi strani razigral Shai Gilgeous-Alexander, ki je v tem delu tekme vpisal 10 od 34 točk.

Luka in Kyrie sta v rednem delu v povprečju skupaj vpisala skoraj 60 točk, a proti Oklahomi ne ujameta pravega ritma. Tokrat sta skupaj zbrala 27 točk. “Tako so osredotočeni na naju, pa tudi odlično zapirajo raketo z vsemi petimi igralci, ko greva v prodor, zato nama je bilo težko. Morava le najti odprte soigralce,” je dejal Dončić.

Serija se zdaj seli v Oklahomo, ki si je znova izborila prednost domačega parketa. Tako peta kot morebitna sedma tekma bosta v Paycom Centru. 25-letni kapetan Slovenije sicer pravi, da bodo še naprej šli tekmo po tekmo in psihološki pripravi ni namenil posebnega pomena.

“Še vedno igramo na štiri zmage. Ostati moramo skromni in pripravljeni. Enako je kot po prvi tekmi serije. Pogledaš si napake, ki si jih storil, se pripraviš in nadaljuješ. Težko bo v gosteh, a že nam je uspelo in znova nam lahko.”

Luka se je sicer znova preveč ukvarjal s sojenjem in nekajkrat ob vodstvu predolgo zadrževal žogo, medtem ko se je prednost topila. V zadnjem delu je zgrešil vse tri poskuse iz igre, zadel enega od dveh prostih metov in dodal tri skoke ter pet asistenc. Pred tekmo je bil znova vprašljiv, saj se še vedno spopada z bolečino v kolenu.

Peta tekma bo v noči na četrtek, šesta bo v Dallasu v noči na nedeljo in morebitna sedma znova v Oklahomi v noči na torek.