Slana zmaga Jošta Zakrajška

Kajak kanu klub Žusterna je v sklopu pokala Kopra pripravil še zadnje letošnje državno prvenstvo Kajakaške zveze Slovenije - prvenstvo v morskem kajakaštvu in veslanju stoje. 16 kilometrov dolgo razdaljo je prvi preveslal Jošt Zakrajšek.

Državni prvak v morskem kajakaštvu je Jošt Zakrajšek. Foto: KZS
Državni prvak v morskem kajakaštvu je Jošt Zakrajšek. Foto: KZS

KOPER > Na zaradi valov kar zahtevni morski gladini med Žusterno in Bernardinom se je v kajakih in na deskah stoje na pokalu Kopra in odprtem državnem prvenstvu pomerilo 65 veslačev iz 21 klubov Slovenije, Italije, Hrvaške, Avstrije in Ukrajine. S 16 kilometri je v konkurenci, ki je segala od mlajših mladincev do veteranov, daleč najhitreje, v dobri uri (1:09,46), opravil kajakaš Tacna Jošt Zakrajšek. Srebro je osvojil Matija Preskar iz Krškega (1:12,01), bron pa član ankaranske Orke Filip Knific (1:21,03). Takoj za njim je skozi cilj priveslal najboljši predstavnik kluba prireditelja, Andrej Korošec (1:21,16).

So pa bili v KKK Žusterna toliko bolj veseli naslova članske prvakinje, ki ga je osvojila Eva Plesničar (1:32,05). Medalji sta si priborili še članica Tacna Eva Ferjan (1:44,09) in kajakašica ankaranske Adrie Vida Jurada (1:51,09).

Konkurenco v veslanju na deskah stoje so okrepili tujci. Med moškimi je slavil Ukrajinec Damodara Mokhniuk (1:32,44), najhitrejši Slovenec pa je bil Andrej Špelič iz Kokrice (1:34,09). V ženski konkurenci so bile najhitrejše Italijanka Caterina Stenta (1:35,27), Maja Dolžan (1:52,19) in Natalija Fon Boštjančič (obe SUP klub Ljubljana).

Tekmovalna sezona Kajakaške zveze Slovenije bo končana v soboto s popestritvijo sezone, s tekmovanjem v kajakaškem polu v Ljubljani. Dogajanje v Trnovskem pristanu se bo pričelo ob 10.30 uri.