Hrvati in Francozi v ponovitvi finala SP 2018 do prve točke, mrk na Dunaju

Današnji derbi nogometne lige narodov A se je v Splitu razpletel z neodločenim izidom, Danci v gosteh premagali tudi Avstrijce.
Fotografija: Hrvaški as Luka Modrić, Andrej Kramarić in Mario Pašalić (na fotografiji spredaj z leve) so se po tekmi v Splitu zahvalili številnim navijačem za spodbujanje. FOTO: Antonio Bronic/Reuters

V današnjem derbiju nogometne lige narodov A sta se izbrani vrsti Hrvaške in Francije v Splitu razšli z neodločenim izidom 1:1 (0:0). Moštvi, ki sta neuspešno štartali v to tekmovanje, sta tako osvojili prvi točki v skupini 1.

Na Poljudu je v ponovitvi finala prejšnjega svetovnega prvenstva v Rusiji 2018 dolgo kazalo na novo zmagoslavje Francozov, ki so z golom Adriena Rabiota v 53. minuti prešli v vodstvo. Gostitelji so v nadaljevanju poskušali vse, da bi nadomestili zaostanek, izenačenje pa so vendarle dočakali sedem minut pred koncem rednega dela tekme. Z 11-metrovke je z mojstrskim strelom zadel Andrej Kramarić in poravnal rezultat, ki se kljub priložnostim na obeh straneh ni več spremenil.

Francozi so v prvem krogu doma presenetljivo z 1:2 izgubili z Danci, Hrvati pa so pred svojimi navijači kar z 0:3 klonili pred Avstrijci. Zaradi težav z elektriko pa se je drugi dvoboj v skupini 1 na Dunaju začel poldrugo uro pozneje, kot je bilo predvideno. Mr(a)k je prinesel srečo Skandinavcem, ki so se po zadetkih Pierra-Emila Hojbjerga (28.) in Jensa Strygerja Larsna (84.) v gosteh veselili nove zmage z 2:1 (1:0). Častni gol za Avstrijce je v 67. minuti zabil Xaver Schlager.

Vrstni red: Danska 6, Avstrija 3, Francija in Hrvaška po 1.

Tekma na Dunaju (na fotografiji David Alaba med čakanjem na žaromete) se je zaradi težav z elektriko začela s poldrugo uro zamude. FOTO: Lisa Leutner/Reuters