Dallasu tekma v zadnji četrtini ušla izpod nadzora

Košarka 14. Maj 20245:55 > 6:32 0 komentarjev
Luka Dončić

Oklahoma je na četrti tekmi serije proti Dallasu slavila s 100:96 in izenačila na 2:2 v zmagah. Luka Dončić ni imel svojega večera.

Dallas je vodil praktično celotno tekmo, vse do zadnjih petih minut četrte četrtine. Takrat se je Oklahoma po zaslugi Shaia Gilgeousa-Alexandra približala, tudi povedla. Luka Dončić je imel deset sekund pred koncem možnost, da z dvema zadetima prostima metoma izenači tekmo, zadel je le enega. Košarkarji OKC so bili v zaključku bolj zbrani in zmagali s 100:96.

Tekma je bila izjemno fizična, obe ekipi sta slabo metali iz igre, a dobro igrali v obrambi. V oči bode predvsem izjemno slab met Dallasa s črte prostih metov. Izvajali so jih 23, zadeli le 12. Na drugi strani je Oklahoma zadela 23 od 24 poizkusov.

Luka Dončić je ob porazu Dallasa zabeležil trojnega dvojčka (18 točk, 12 skokov, 10 asistenc), a ob izjemno slabih odstotkih. Zadel je le 6 od 20 metov iz igre (2 od 9 za tri točke). Ob tem je izgubil 7 žog.

Prvi strelec Dallasa je bil znova PJ Washington z 21 točkami, 17 jih je dodal Derrick Jones Jr. Razočaral je Kyrie Irving, ki ni prebil niti meje 10 točk (dosegel jih je 9), imel pa je 9 asistenc.

Prvi mož tekme je bil Shai Gilgeous-Alexander. Zvezdnik Oklahome je Dallasu nasul 34 točk. 18 jih je ob 9 skokih in 4 blokadah dodal Chet Holmgren.

Serija se seli nazaj v Oklahomo. Peta tekma bo na sporedu v noči na četrtek ob 3.30.

Luka Dončić

Dallas Mavericks – Oklahoma City Thunder 96:100 (30:20, 24:23,15:22, 27:35)

Prva četrtina:

Dallas je tekmo bolje začel, že v prvi četrtini si je priigral že tudi 14 točk prednosti, ob premoru pa je bila ta še vedno dvomestna (10 točk). Luka Dončić je v prvih 12 minutah dosegel 7 točk.

Druga četrtina:

Oklahoma se je v prvih minutah druge četrtine približala Dallasu, ki pa je bil vseeno boljši tekmec. Kmalu je prednost spet narasla na več kot 10 točk, pri čemer je ostalo tudi ob koncu prvega polčasa (Dallas je vodil s 54:43).

Dončiću met znova ni stekel, zadel je 4 od 13 metov iz igre (2 od 6 za tri točke), ob polčasu je bil pri 12 točkah. Dvomesten je bil tudi PJ Washington (11 točk). Pri Oklahomi jih je 12 dosegel Shai Gilgeous-Alexander.

Tretja četrtina:

Na začetku drugega polčasa se Oklahoma ni uspela približati Dallasu. Prednost je še vedno vztrajala pri dvomestni številki. Predvsem Dallasova obramba je delovala zelo dobro. Pred zadnjo četrtino so imeli domačini kot ekipa že 12 blokad.

Luka Dončić v tretji četrtini ni dosegel niti točke. Še naprej je blestel Washington, ki je bil pri 20. Kar 24 jih je pri OKC v prvih treh četrtinah dosegel Shai Gilgeous-Alexander.

Četrta četrtina:

Nadaljevala se je borbena igra, obe ekipi sta dobro igrali v obrambi. Oklahoma se je približala že na tri točke, Dallas je nato spet nekoliko pobegnil.

Oklahoma je celo tekmo lovila Dallas, ujela pa ga je pet minut pred koncem tekme. Po minuti odmora po polovici četrte četrtine je namreč stekel met, predvsem prvemu zvezdniku Gilgeousu-Alexandru. Ta je po delnem rezultatu 9:0 izenačil rezultat nekaj minut pred koncem tekme (86:86), po trojki Cheta Holmgrena pa je Oklahoma povedla, prvič po rezultatu 4:2 povsem na začetku tekme.

Luka Dončić je imel 10 sekund pred koncem možnost, da izenači rezultat na 96:96, a zadel je le enega od dveh prostih metov. Oklahoma je tekmo tako dobila s 100:96.

Na drugi tekmi dneva je Boston s 109:102 ugnal Cleveland in v seriji povedel že s 3:1. Za napredovanje v konferenčni finale potrebuje le še eno zmago.

Izkazal se je Jayson Tatum, ki je dosegel 33 točk in pograbil 11 skokov. 27 točk je dodal Jaylen Brown. Cleveland je igral brez prvega zvezdnika Donovana Mitchella, razpoložen pa je bil Darius Garland (30 točk).