Slovenski Watergate: tožilstvo zahteva preiskavo ...

Blamaža: levičarka Asta Vrečko namesto ...

Skrito v raju: Igralka blestela na fotografiranju ...

Luka Dončić Ekipa24.si

Dončič je kralj! Vsi se posebej pripravljajo na ...

0 13.06.2022 23:10:10

Hrvati utišali Pariz! Prvič spravili na kolena Francoze!

V 4. krogu skupine 1 v ligi A nogometne lige narodov je Hrvaška v ponovitvi finala z zadnjega svetovnega prvenstva 2018 v Rusiji na stadionu Stade de France v Parizu pred 77.000 gledalci ugnala Francijo z 1:0 (1:0) in se veselila prve zmage v desetih medsebojnih obračunih. Odločilni gol je v 5. minuti z enajstmetrovke dosegel Luka Modrić.

Hrvati, ki so se v uvodu lige narodov osmešili proti Avstriji (0:3), so vendarle našli svoj ritem, saj so v nadaljevanju remizirali s Francozi (1:1) in nato v gosteh ugnali Dance (1:0), nato pa v Parizu ugnali še svetovne prvake.

Odločilna akcija na tekmi se je zgodila že na začetku, ko je Ibrahima Konate po kotu v kazenskem prostoru zrušil Anteja Budimira, Modrić pa je bil zanesljiv izvajalec z bele točke. Mike Maignan je bil sicer blizu obrambi, a je žoga končala v mreži.

Francozi so nato prevzeli pobudo, a brez resnih akcij v konici napada, Hrvati pa so z disciplinirano igro branili prednost. Tudi v nadaljevanju so bili boljši Francozi, najlepšo priložnost je v 61. minuti zapravil Kylian Mbappe, izkazal pa se je tudi vratar Ivica Ivušić. Na drugi strani je v 72. minuti zagrozil Lovro Majer. Francozi so še enkrat pritisnili, a je izid ostal nespremenjen.

V drugi tekmi skupine je Danska v Koebenhavnu premagala Avstrijo z 2:0 (2:0) in potrdila prvo mesto na lestvici. Zadela sta Jonas Wind (21.) in Andreas Skov Olsen (37.). Avstrija pravih priložnosti ni imela, Christian Eriksen pa je tik pred koncem zapravil priložnost za še višjo zmago Skandinavcev.

Zmagovalec skupine se bo uvrstil na zaključni turnir, v nižji rang pa bo izpadla zadnja ekipa. Vsaj zaenkrat najslabše kaže svetovnim prvakom Francozom, ki po štirih tekmah še vedno čakajo na prvo zmago.