Celjski rokometaši so v prvem polčasu dobro zaustavili enega najnevarnejših posameznikov Gorenja, Domna Tajnika. Foto: www.alesfevzer.com

Oba tekmeca sta v 3. krog Lige NLB vstopila s polnim izkupičkom. Gostitelji so v uvodnih krogih premagali Riko Ribnico in Maribor Branik, Celjani pa Krko in Jeruzalem Ormož.

Celjani so derbi začeli na krilih imenitne zmage nad Kielom v Ligi prvakov, ko so favoriziranega nasprotnika v Zlatorogu na kolena spravili z izidom 38:36.

Celjani so kljub izključitvi dveh igralcev v prvem polčasu – zaradi grobe igre sta bila izključena Žiga Mlakar in Matic Suholežnik – igrali odlično v obrambi, v napadu pa so pridno nabirali zadetke. Vsak gol so takole navdušeno pospremili na klopi. Foto: www.alesfevzer.com

Ekipi sta se sicer pomerili že pred začetkom nove sezone državnega prvenstva, in sicer v Slovenj Gradcu na obračunu slovenskega superpokala. Po izvajanju sedemmetrovk so prvo lovoriko v sezoni pobrali Velenjčani.

127. derbi sta obe ekipi začeli malce živčno, storili sta kar nekaj napak, že po slabih petih minutah je obračun začinil grob prekršek Žige Mlakarja nad Domnom Tajnikom. Poteza, ki je s tribun požela salve žvižgov, je bila na koncu 'nagrajena' z rdečim kartonom oziroma izključitvijo.

Velik udarec za Celjane, ki so tako v rotaciji ostali brez najizkušenejšega igralca. Velenjčani so imeli nato štiri minute igralca več na terenu, a se jim od nasprotnika ni uspelo odlepiti, po 10 minutah je bil izid izenačen na 5:5.

Takoj zatem si je Jernej Drobež prislužil izključitev po prekršku nad Tilnom Strmljanom, na polovici polčasa se je moral za dve minuti na klopi hladiti še Tajnik, kar so Celjani izkoristili in (tudi na krilih zelo čvrste obrambe, blesteli so v centralnem bloku) povedli s +3 (6:9 in 9:12).

V 20. minuti je bil izključen še en celjski rokometaš, Matic Suholežnik. Tri zadetke prednosti so Celjani, ki so se v prvem polčasu zanašali na precej grobo igro v obrambi, odnesli na odmor, potem ko je zadnji mrežo v prvem delu zatresel neustavljivi Aleks Vlah.

V uvodu drugega polčasa je Tim Cokan s sedmih metrov poskrbel za +4 (13:17), nato pa je začela prednost Celjanov počasi, a vztrajno naraščati. Gostje so brez večjih težav prebijali domačo obrambo, v zadnjo četrtino tekme so vstopili s prednostjo +8 (19:27).

Celjani so do konca tekme v napadu igrali strpno in počasi, storili so dovolj, da so srečanje sebi v prid mirno pripeljali do konca. Velenjčani so lahko zaostanek le še nekoliko stopili (28:33).

Toskić zadovoljen z vrhunsko obrambo
"V obrambi smo bili na vrhunski ravni, odigrali smo tako, kot smo se dogovorili. Na začetku tekme nas je zaskrbelo, ko smo ostali brez dveh za nas izjemno pomembnih rokometašev, rotacija se je posledično zmanjšala. Ostali rokometaši so dali od sebe zadnje atome moči, zato jim iskreno čestitam," je po zmagi dejal trener Celjanov Alem Toskić.

Taletović: V napadu smo se mučili
"Težko je karkoli reči po takšni tekmi. Že v prvem polčasu smo igrali slabo, pa smo zaostajali samo za tri. V drugem polčasu se nam je zgodil totalni mrk v obrambi, v napadu smo se mučili, da bi prišli do zadetka. Zaslužena zmaga Celjanov, odigrali so tako, kot znajo," je dodal velenjski vratar Emir Taletović.