Svit Sešlar je z osmimi zadetki najboljši strelec Olimpije, štiri je dosegel v prejšnjih treh krogih. Foto: www.alesfevzer.com

Razmerje v strelih je bilo 7:11 za Celje, v okvir vrat pa 3:3. Pri žogi je bila nekoliko več časa Olimpija (53:47 odstotkov), pri kateri je zaradi lažje poškodbe manjkal kapetan Timi Max Elšnik.

V prvem polčasu ekipi v okvir vrat nista sprožili niti enega strela. Najbližje zadetku so bili gostje v 33. minuti, ko je po protinapadu sredi kazenskega prostora Denis Popović z levico streljal za las mimo vratnice. Če bi žogo bolje sprejel, bi streljal lažje. Dvakrat je bil nevaren tudi Aljoša Matko.

Najlepšo priložnost za gostitelje je imel na začetku tekme Mustafa Nukić, ki je z diagonalnim strelom poskusil po preigravanju Svita Sešlarja, vendar je Damjan Vuklišević rahlo blokiral njegov strel, žoga pa je zletela mimo vratnice.

Brez zadetkov na tekmi Olimpija - Celje

Vratnica Bizjaka

V drugem polčasu je bila igra nekoliko živahnejša. Nekaj priložnosti se je zvrstilo na obeh straneh, najbolj vroče pa je bilo v 58. minuti, ko je napadalec Celja Lovro Bizjak po predložku z leve strani na nasprotni strani z dveh metrov zadel vratnico.

Minuto prej je branilec Mark Zabukovnik prodrl s sredine igrišča v kazenski prostor, vratar Olimpije Matevž Vidovšek je stekel iz vrat, Zabukovnik pa se ni najbolje odzval, saj se je namesto strela odločil za podajo proti soigralcu, kar pa ni bila dobra rešitev. Celjani so iztržili le kot.

Na drugi strani je v 64. minuti z roba kazenskega prostora z leve strani streljal Rui Pedro, a se je z lepo parado izkazal Matjaž Rozman. Dve minuti pozneje je znova zapretilo Celje, po podaji Dušana Stojinovića z desne strani je Bizjak s strelom "iz prve" z notranjim delom stopala z 11 metrov žogo poslal mimo vratnice.

Do konca dvoboja pravih priložnosti nato ni bilo več.

Matevž Vidovšek (levo) je na svoji 12. tekmi v tej sezoni še enajstič ostal nepremagan. Gol je prejel le proti Kopru 30. oktobra (2:1). Foto: www.alesfevzer.com

Riera zaradi kartonov na tribuni

Olimpije s klopi tokrat ni vodil Albert Riera, saj je moral zaradi rumenih kartonov tekmo spremljati na tribuni. Ob igrišču je bil njegov pomočnik Pablo Ramon Arteta, bratranec trenerja Arsenala Mikela Artete. Zadnje srečanje v prvoligaški konkurenci pa je odsodil Roberto Ponis.

Na začetku septembra so Celjani v 9. krogu zadali prvi poraz Ljubljančanom v tej sezoni (4:3), zeleno-beli pa so nato izgubili le še enkrat, proti Bravu (6:1). Olimpija je v prejšnjih treh krogih vselej zmagala (Koper, Radomlje in Domžale), Celje pa je v tem času osvojilo pet točk. Doma je remiziralo z Mariborom in Koprom ter v gosteh premagalo Gorico.