Colorado z zmago v Dallasu podaljšal upanje

Dallas, 16. 05. 2024 07.36 | Posodobljeno pred 15 dnevi

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min
STA, M.J.
0

Hokejisti moštva Colorado Avalanche so na peti tekmi polfinala zahodne konference lige NHL V Dallasu premagali domače moštvo Stars s 5:3 in skupni izid v zmagah znižali na 3:2. Dallas je pred tem vodil že s 3:0 v zmagah, zdaj je Colorado spet v igri, saj bo naslednja tekma v noči na soboto v Denverju.

Dallas je bil tokrat na pragu zmage, saj je na tekmi dvakrat povedel, potem ko sta Joe Pavleski in Miro Heiskanen, ta je proti Coloradu dosegel gol že četrtič v končnici, zadela za 1:0 in 2:1. Branilec Cale Makar z dvema goloma, Artturi Lehkonen, Casey Mittelstadt in Nathan MacKinnon pa so poskrbeli za preobrat in zmago gostov. Ključen je bil gol MacKinnona tri minute in 10 sekund pred koncem za 5:3 in te razlike gostitelji niso več izničili. Colorado pa je tokrat dobro igral tudi ob številčni prednosti na ledu, saj je v "power playu" dosegel gola v prvi in drugi tretjini za 1:1 in 2:2.

"Za nas so to vse tekme za življenje ali smrt. Vsak od nas se napaja z igro drugega. In danes sem to res čutil. Na ta način smo jim vsilili svojo igro," je po tekmi dejal Makar.

Zmagovalec dvoboja med Dallasom in Coloradom bo v finalu zahoda igral z eno od kanadskih ekip. V obračunu med moštvoma Edmonton Oilers in Vancouver Canucks je izid po štirih tekmah izenačen na 2:2.