Bijol in Lovrić osvojila točko, Udinese zapustil območje Evrope

Nedelja je bil dan za slovenske legionarje v italijanskem nogometnem prvenstvu. Oglejte si gole odličnega Napolija.
Fotografija: Jaka Bijol se je uveljavil v obrambi Udineseja. FOTO: Jennifer Lorenzini/Reuters

Nedelja je bil dan za slovenske legionarje v italijanskem nogometnem prvenstvu. Udinese je v 12. kolu serie A v gosteh proti Cremoneseju igral 0:0, Empoli pa je doma izgubil proti Atalanti z 0:2. Aktivna sta bila le slovenska reprezentanta v črno-belih majicah Videmčanov.

Videmčani tokrat na gostovanju pri Cremoneseju niso dosegli gola, čeprav so imeli precej več žogo v svoji posesti. Sandi Lovrić je pri Udineseju igral do 53. minute, Jaka Bijol pa v osrčju obrambe vso tekmo. Udinese je z osvojeno točko padel zunaj prvih šestih mest, ki prinašajo Evropo, saj ga je z zmago prehitel tudi Juventus.

Napoli na vrhu lige ne popušča

Empoli, pri katerem Petar Stojanović tokrat ni igral, je proti Atalanti izgubil po tem, ko sta za goste zadela Hans Hateboer v 32. in Ademola Lookman v 59. minuti. Gosti so prek Teuna Koopmeinersa v 42. minuti zapravili tudi najstrožjo kazen.

V majicah vodilnega Napolija blestita Victor Osimhen in Kviča Kvarachelia FOTO: Ciro De Luca/Reuters