Atalanta se je hitro pobrala in odgovorila proti Empoliju, poraz Milana proti Torinu

Empoli, 30. 10. 2022 22.57 |

J.B., STA
1

Nogometaši Empolija in Atalante so odprli nedeljski spored na italijanskih prvoligaških zelenicah. Gostje iz Bergama so slavili z 2:0, potem ko sta zadela Hans Hateboer v prvem in Ademola Lookman v drugem polčasu. Nogometaši Udineseja pa so v 12. krogu v gosteh proti Cremoneseju igrali 0:0.

Gian Piero Gasperini je lahko zadovoljen, da so se njegovi varovanci po porazu z Laziem hitro pobrali. FOTO: AP

Atalanta je v prejšnjem krogu doživela sploh prvi poraz v tej sezoni, ko jo je pred domačimi navijači odpravil Lazio. Varovanci Gian Piera Gasperinija pa so se po zdrsu hitro pobrali in proti Empoliju niso imeli večjih težav. Za vodstvo ob polčasu je v 36. minuti poskrbel Hans Hateboer, za miren zaključek srečanja pa v 59. minuti Ademola Lookman, ki je neovirano preigraval v kazenskem prostoru in nato z nizkim strelom matiral nemočnega Guglielma Vicaria. Petar Stojanović pri domačih ni dobil priložnosti za igro.

Videmčani tokrat na gostovanju pri Cremoneseju niso dosegli gola, čeprav so imeli precej več žogo v posesti. Sandi Lovrić je pri Udineseju igral do 53. minute, Jaka Bijol pa v osrčju obrambe vso tekmo. Spezia je doma izgubila proti Fiorentini z 1:2, zmagoviti gol je dosegel Arthur Cabral v 90. minuti.

V večerni tekmi je Torino naredil uslugo vodilnemu Napoliju, saj so premagali branilca naslova Milan z 2:1. Torino je oba gola dosegel v prvem polčasu, Koffi Djidji in Aleksej Mirančuk sta bila strelca. Za Milan je v drugem delu zadel Junior Messias.

Kaj se je dogajalo v soboto?

V soboto smo v Serie A videli tri tekme. Victor Osimhen s hat-trickom je bil junak zmage še naprej neporaženega Napolija proti Sassuolu (4:1). Juventus je zatem prišel do treh točk pri Lecceju. Junak zmage je bil rezervist Nicolo Fagioli, ki je dosegel edini gol na tekmi. Zvečer pa je Inter brez večjih težav (3:0) ugnal Sampdorio. Izjemen zadetek je pred koncem prvega dela za 2:0 dosegel Nicolo Barella.