Šport
152 ogledov

Volkovi pregnali zmaje iz Pustriške doline

SŽ Olimpija Facebook
S tekmami 31. kola se je nadaljevala liga ICEHL. Ljubljančani so na Južnotirolskem izgubili po preobratu ob koncu srečanja.

Pustertal je na domačem ledu po golih v 58. in 59. minuti premagal SŽ Olimpijo (3:2). V dosedanjem delu sezone so bili precej uspešnejši Ljubljančani, saj so tik pod vrhom lestvice, medtem ko je ekipa iz Brunica med zadnjimi, a je dobila sedem od osmih decembrskih tekem.

Aleks Ovečkin NHL Šport Največji vseh časov nima dvomov: "On bo boljši!"

Začetek uvodne tretjine je pripadel gostom, a ni bilo pravega zaključnega strela. Ko pa so domači vzpostavili ravnotežje, so odbiti plošček tudi hitro spravili za hrbet Paava Hölsäja. Gostje so imeli sicer ob koncu tretjine kar dobro minuto in pol na ledu dva igralca več, a niso zadeli.

Zato pa je že po 20 sekundah nadaljevanja s strelom od daleč Aleksandar Magovac presenetil vratarja Joshuo Sholla. Pozneje je bila ta tretjina sicer boljše za domače, ki so imeli terensko premoč, več strelov in dvakrat tudi igralca več na ledu, toda odlično je branil Hölsä. Nato pa so Ljubljančani prišli do vodstva, ko je napako v obrambi Pustrertala po natančni podaji Jake Sodje z učinkovitim strelom pod prečko kaznoval kapetan Žiga Pance.

A nazadnje dvoboj le ni imel srečnega konca za zeleno-bele. Ti so se v zadnji tretjini preveč posvečali branjenju minimalnega vodstva, sicer dosegli gol, a so zadetek Jake Šturma v 48. minuti sodniki zaradi oviranja vratarja razveljavili. Pet minut pred koncem je imel lepo priložnost še Sodja, a ni zadel. Kazen je prišla ob koncu dvoboja, na katerem so domači sicer sprožili kar 44 strelov: v dobri minuti so domači sestavili dve nevarni akciji ter še dvakrat premagali Hölsäja. V zadnji minuti pa gostom do boljšega izida ni pomagala niti igra brez vratarja.

V torek bodo ljubljanski hokejisti opravili zadnje gostovanje v seriji petih, še drugič v devetih dneh bodo šli v Beljak, tamkajšnji VSV je danes doživel pravi polom na koroškem derbiju, celovški KAC je bil boljši z 9:1; potem pa jih v četrtek čaka še zadnja letošnja domača tekma, ko bodo gostili prav prvake iz Celovca.