Haaland zrušil rekord v Bundesligi

Berlin, 30. 04. 2022 18.15 |

STA, M.J.
0

Na popoldanskih tekmah 32. kroga nemške nogometne lige sta izgubili obe vodilni ekipi. Prvak Bayern je klonil proti Mainzu z 1:3, njegova prva zasledovalka Borussia Dortmund, ki razlike že pred tem krogom ni mogla več izničiti, pa je doma izgubila z Bochumom s 3:4. Bayern je po potrditvi naslova v prejšnjem krogu danes nastopil s premešano postavo brez nekaterih nosilcev igre, na drugi strani pa je motivirani Mainz odlično izkoristil priložnost. Že v prvem polčasu sta zadela Moussa Niakhate in Jonathan Burkardt, za Bayern je znižal prvi strelec lige Robert Lewandowski, zasluženo zmago Mainza pa je v nadaljevanju potrdil Leandro Barreiro.

Erling Braut Haaland
Erling Braut Haaland FOTO: AP

Pestro je bilo tudi v Dortmundu. Tam so domači najprej lovili zaostanek z 0:2 (Gerrit Holtmann, Sebastian Polter), kar jim je po zaslugi zvezdnika Erlinga Haalanda tudi uspelo. Norvežan je poskrbel za "hat trick" z goli v 18., 30. in 62. minuti in obenem postavil še rekord Bundeslige, saj je 60. gol v tem tekmovanju dosegel že na svoji 65. tekmi in tako izboljšal dosežek Friedhelma Konietzke iz davnega leta 1966, ki je za 60. gol potreboval 76 tekem. A kljub rekordu so bili na koncu rumeno-črni slabe volje, saj je Bochum ob koncu zrežiral preobrat in z zadetkoma Miloša Pantovića in Jürgena Locadie slavil s 4:3. V boju za obstanek sta se obe tekmi končali 1:1. Če bi Hertha premagala Arminio, bi si že zagotovila prvoligaški status, tako pa ima še nekaj možnosti tudi Stuttgart, ki je igral 1:1 z Wolfsburgom in za Berlinčani še vedno zaostaja štiri točke. Köln pa je danes visoko s 4:1 premagal Augsburg.