15. 12. 2022,
21.52

1 leto, 3 mesece

Thermometer Blue 0,17

Žiga Štern Dejan Vinčić Berlin Volley VfB Friedrichshafen Perugia ACH Volley Odbojkarska liga prvakov

Četrtek, 15. 12. 2022, 21.52

ODBOJKARSKA LIGA PRVAKOV, 4. KROG

Odbojkarji ACH Volleyja do izjemno pomembne zmage

ACH Volley Duren | ACH Volley je v Nemčiji prišel do zelo pomembne zmage. | Foto CEV

ACH Volley je v Nemčiji prišel do zelo pomembne zmage.

Odbojkarji ACH Volleyja so v četrtem krogu lige prvakov prišli do pomembne zmage. Še drugič so bili boljši od nemške ekipe SWP powervolleys Düren, tako kot v Ljubljani so tudi v gosteh zmagali s 3:1 (21, 20, −19, 16).

Gregor Ropret
Sportal Slovenski odbojkar postal svetovni prvak

Odbojkarji ACH Volleyja so v četrtem krogu lige prvakov prišli do pomembne zmage. Še drugič so bili boljši od nemške ekipe SDW powervolleys Düren, tako kot v Ljubljani so tudi v gosteh zmagali s 3:1. Ljubljančani so zdaj v skupini E pri sedmih točkah in imajo velike možnosti, da v skupini osvojijo vsaj tretje mesto, s katerim bi nadaljevali evropske boje v pokalu Cev, povsem realne možnosti pa imajo tudi za drugo mesto.

Slovenski prvaki so imeli v Nemčiji slabe trenutke le na začetku tretjega niza, vsaj kar se tiče rezultata. Pri sprejemu servisov sicer niso blesteli, ampak so to nadomeščali z drugimi rečmi, pa tudi Nemci, ki so za razliko od prve medsebojne tekme igrali tudi s svojima najboljšima odbojkarjema Tobiasom Christianom Brandom in Sebastianom Gevertom, niso bili ravno razpoloženi. Še posebno so, tako kot na prvi tekmi, odpovedali v tretjem nizu. Najučinkovitejši igralec tekme je bil gostujoči korektor Nikola Gjorgiev, dosegel je 23 točk.

Najučinkovitejši igralec tekme je bil gostujoči korektor Nikola Gjorgiev, ki je dosegel 23 točk. | Foto: Aleš Oblak Najučinkovitejši igralec tekme je bil gostujoči korektor Nikola Gjorgiev, ki je dosegel 23 točk. Foto: Aleš Oblak

Izenačen začetek

Začetek tekme je bil sicer izenačen. Gostitelji so še vodili s 13:12, a sledile so tri zaporedne točke Ljubljančanov, blok Vuka Todorovića je pomenil vodstvo 15:13. Nemanja Mašulović je z blokom razliko povišal (17:14), domači so se približali na 19:20, toda gosti so končnico odigrali zrelo in zbrano, Alen Šket je niz končal z asom za 25:21.

Dobro igro so iz končnice prenesli tudi na začetek drugega niza. Z blokom Šketa so povedli s 5:1, Matej Kök je najprej še povišal vodstvo, nato pa postavil izid 3:9. Nemci so se nato vendarle zbrali, začeli tekmece loviti, se približali na 20:21, toda končnica je spet povsem pripadla gostom, ki do konca niso več izgubili točke.

Varovanci Radovana Gačiča bodo naslednjo tekmo lige igrali 11. januarja, ko bo v Tivoliju gostovala Perugia, sicer novi svetovni prvak. | Foto: CEV Varovanci Radovana Gačiča bodo naslednjo tekmo lige igrali 11. januarja, ko bo v Tivoliju gostovala Perugia, sicer novi svetovni prvak. Foto: CEV

V podzavesti so najbrž menili, da so tekmece že premagali, a ti se niso predali. V tretjem nizu so povedli z 8:3 in 13:6, ACH jih je sicer poskušal dohiteti, prišel na štiri točke zaostanka, toda Nemcev ni mogel ujeti. A pokazalo se je, da so Ljubljančani precej bolje pripravljeni (Düren ima v tej sezoni velike težave s poškodbami), četrti niz je bil namreč od začetka do konca povsem v domeni slovenskih prvakov.

Ti bodo naslednjo tekmo lige igrali 11. januarja, ko bo v Tivoliju gostovala Perugia, sicer novi svetovni prvak.

Odbojkarska liga prvakov: ACH Volley - Ziraat Bank
Sportal ACH po poslastici v Tivoliju ostal brez pomembnih točk

Friedrichshafen Žige Šterna in Dejana Vinčića je le korak od napredovanja. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Friedrichshafen Žige Šterna in Dejana Vinčića je le korak od napredovanja. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Slovenski Friedrichshafen na pragu napredovanja

V skupini A je Friedrichshafen Žige Šterna in Dejana Vinčića v torek prišel do tretje zmage, s 3:1 je premagal Vojvodino, in na stežaj odprl vrata napredovanja. Vodilni Jastrzebski Wegiel po štirih obračunih ostaja stoodstoten.

V skupini B je Recycling Berlin, katerega član je Sašo Štalekar, z 0:3 izgubil s Halkbank Ankaro.

Odbojkarska liga prvakov, 4. krog

Skupina E

Sreda, 14. december
SWP powervolleys Düren : ACH Volley 1:3 (−21, −20, 19, −16)

Dvorana Arena Kreiss, sodnika: Jokelainen (Finska), Strandson (Estonija).

powervolleys Düren: Batanov, Urban, Van der Ent 10 (3 bloke), Röhrs, John 15 (2 asa, 1 blok),
Ernastowicz 9, Brand 17 (2 asa, 1 blok), Andrei 5 (2 bloka), Burggräf, Gevert 8 (1 blok), Pettersson, Kocian-Falkenbach 2 (1 as, 1 blok).
ACH Volley: Mejal, Šket 6 (1 as, 2 bloka), Mašulović 5 (1 blok), Todorović 5 (3 bloke), Bošnjak 1, Koncilja 4 (1 as, 1 blok), Šestan, Kovačič, Gjorgiev 23, Videčnik 5 (1 blok), Kök 11 (1 as, 1 blok), Šen 3 (1 blok).

Četrtek, 15. december
Perugia : Ziraat Bank Ankara 3:1 (17, -19, 17, 17)
(Gregor Ropret 1 točka za Perugio)

1. Perugia  4  tekme  -  4 zmage (12 točk)
2. ACH Volley  4  -  2 (7)
3. SWP powervolleys Düren 4  - 1 (3)
4. Ziraat Bank Ankara 4  -  1 (2)

Skupina A

Torek, 13. december
Friedrichshafen : Vojvodina Seme 3:1 (−20, 17, 16, 23)
(Žiga Štern/Friedrichshafen je k zmagi dodal 10 točk, Dejan Vinčić/Friedrichshafen 3.)

Jastrzebski Wegiel : Montpellier 3:0 (23, 25, 20)