Cristiano Ronaldo je znova navdušil navijače na Old Traffordu. Foto: EPA

Arsenal zaostaja dve točki, a ima kar štiri tekme manj. Topničarji so še vedno v najboljšem položaju. Četrto mesto je zadnje, ki vodi v Ligo prvakov v naslednji sezoni.

Izjemen strel Ronalda za hitro vodstvo vragov
V 12. minuti je Fred podal do Ronalda, ki se je odločil za strel s 25 metrov z desnico. Žogo je poslal pod prečko in vratar Hugo Lloris je bil prekratek.

Tottenham je imel veliko priložnost v 26. minuti, ko je Eric Dyer streljal z glavo, David de Gea je bil že premagan, a je z golove črte z glavo žogo odbil Diogo Dalot.

Kane izenačil z enajstih metrov
V 35. minuti je Alexa Tellesa žoga zadela v roko po predložku Dejana Kuluševskega, enajstmetrovko pa je uspešno izvedel Harry Kane. Toda Ronaldo je hitro odgovoril, tri minute zatem je izkoristil natančno podajo Jadona Sancha z leve strani in iz bližine ukanil Llorisa.

Nespretni Maguire zatresel lastno mrežo
Tottenham je imel v prvem polčasu več od igre, tudi več strelov, podobno je bilo v drugem, z nevarnejšimi akcijami manj intenzivnem polčasu. V 72. minuti so Londončani znova izenačili, Sergio Reguilon je z leve strani podal pred vrata, Harry Maguire pa je žogo preusmeril v lastno mrežo.

Zadnji se je znova smejal Ronaldo
Devet minut pred koncem je Alex Telles iz kota podal v sredino kazenskega prostora, Ronaldo pa je z glavo z devetih metrov poslal žogo pod prečko.

37-letni Portugalec je že 49. v karieri na klubski ravni dosegel hat-trick. Na lestvici strelcev Premier lige se je z 12 zadetki zavihtel že na drugo mesto. V prepričljivem vodstvu je Mohamed Salah z 20 goli.

Rangnick: Najboljša predstava Ronalda odkar sem na klopi Uniteda
"Po zelo slabem drugem polčasu na mestnem derbiju prejšnji teden smo prikazali odlično igro. Nujno smo potrebovali tri točke. Ronaldo je prikazal najboljšo predstavo odkar sem na klopi Uniteda. To je bilo fantastično. Že na treningu je imel veliko energije ta teden. Na stadionu je bilo naelektreno vzdušje. To je bila velika zmaga pred povratnim obračunom osmine finala Lige prvakov z Atleticom v torek," je povedal trener Uniteda Ralf Rangnick.

Mohamed Salah je najzaslužnejši za zmagoviti niz Liverpoola, ki diha za ovratnik Manchester Cityju. Derbi vodilnih ekip bo 10. aprila ob 17.30 na stadionu Etihad. Foto: Reuters

Osma zaporedna prvenstvena zmaga Liverpoola
Nogometaši Liverpoola so se veselili osme zaporedne zmage v Premier ligi. Brighton je izgubil proti izbrancem Jürgena Kloppa z 0:2.

Liverpool je povedel v 19. minuti, ko je Luis Diaz po podaji Joela Matipa višji tudi od španskega vratarja Roberta Sancheza, ki ga je sicer udaril v prsni koš, tako da se Kolumbijec ni mogel veseliti gola, saj je obležal v bolečinah.

Na obeh straneh je bilo nato nekaj priložnosti, Liverpoolčani so prek Salaha zadeli okvir vrat, vodstvo pa povišali, potem ko je strel Nabyja Keite z roko blokiral Yvesa Bissoume, sodnik pa je dosodil najstrožjo kazen. Mohamed Salah je bil natančen z bele točke.

Egipčan je še četrtič dosegel mejo 20 golov v sezoni, kar mu omogoča odlično izhodišče v pogajanjih o novi pogodbi, ki potekajo prav v teh dneh. Salah je po golu tudi zapustil igrišče, Klopp je po tekmi dejal, da se je poškodoval.

Havertz zagotovil zmago Chelseaju
Chelsea je šele v zadnjih minutah tekme na Stamford Bridgeu premagal Newcastle z 1:0. Srake so se zelo dvignile spomladi, pred tem niso izgubile že na osmih tekmah zapored. Edini zadetek je dosegel Kai Havertz v 89. minuti.

Modri niso imeli pravih idej, kot da bi na igralce vplivali zadnji dogodki glede lastništva Romana Abramoviča. Še najbolj se je trudil Havertz, ki je v drugem polčasu najprej zapravil lepo priložnost, tik pred koncem pa vendarle izkoristil podajo Jorginha.

Velike tri točke Brentforda v boju za obstanek
V boju za obstanek je Brentford z 2:0 ugnal Burnley, do 86. minute je bil izid 0:0, nato pa je dva gola dosegel Ivan Toney. Zmago je potrdil v 93. minuti z bele točke.