Hokejisti Floride prekinili niz vodilnega Bostona

Hokej 24. Nov 20228:56 0 komentarjev

Hokejisti Floride so ponoči v severnoameriški ligi NHL visoko s 5:2 premagali vodilno ekipo lige Boston ter poskrbeli za prvi poraz moštva iz Massachusettsa po kar sedmih zmagah.

Blestel je domači vratar Spencer Knight, ki je zbral kar 37 obramb.

“Vsak vratar ima rad, če se lahko ogreje s številnimi ploščki. Sam pa sem se naučil igrati v vseh situacijah, pa če moram braniti samo en strel, ali pa 20 na tretjino. Zdaj to niti ni važno. Vsaka ekipa v tej ligi je tako nevarna, da se vratarji ne moremo sprostiti,” je za spletno stran kluba povedal Knight.

Aleksander Barkov in Aaron Ekblad sta k zmagi prispevala po gol in dve podaji, Sam Reinhart in Matthew Tkachuk pa po gol in podajo.

Hudčki za petami

Boston kljub porazu še naprej ostaja v vodstvu tako v vzhodni konferenci kot v ligi. Najbližji zasledovalci so New Jersey Devils, ki so po 13 zaporednih zmagah izgubili v domači dvorani proti Torontu – 1:2. John Tavares in Pontus Holmberg sta za Kanadčane zadela že v prvi tretjini, Dougie Hamilton je pet minut pred koncem znižal, za preobrat pa je domačim zmanjkalo moči. Tako ostajajo dve točki za Bostonom.

Skupaj je bilo ponoči na sporedu kar 15 tekem. Prvo mesto na zahodu pa so potrdili Vegas Knights, ki so s 4:1 odpravili Ottawo. Odločala je zadnja tretjina, ko sta zadela William Karlsson in Jack Eichel.

Anže Kopitar z Los Angelesom je bil danes prost, jutri pa ga čaka gostovanje v San Joseju. V rahli prednosti bo na tej tekmi Los Angeles po prostem večeru, saj gostitelje čaka dolga pot domov iz Seattla, kjer so ponoči kljub trem golom Tima Meierja izgubili s 5:8.