Veselje tokrat v črne drese opremljene Olimpije, ki je poskrbela za novo razburljivo tekmo, polno golov. Če so Ljubljančani zapravili prednost v Celju, kjer so doživeli prvi poraz, so zdaj zaostanek pretvorili v deveto ligaško zmago sezone 2022/23. Foto: www.alesfevzer.com

Napadalec Mure Mirlind Daku je s prvim dvojčkom v članski karieri prinesel Pomurcem visoko prednost, ki pa so jo v nadaljevanju tekme zapravili in Olimpija se je po porazu v Celju (3:4) pred tednom dni hitro vrnila na zmagovite tirnice. Ljubljančani imajo zdaj na vrhu Prve lige znova devet točk in več prednosti pred najbližjimi zasledovalci. Medtem ko Sobočani na 4. mestu za vrhom zaostajajo že za 14 točk.

Mirlind Daku je po treh tekmah strelskega posta potreboval vsega 19 minut igre za dva gola Olimpiji. Foto: www.alesfevzer.com

Daku dvakrat udaril v manj kot 20 minutah

Olimpija je takoj prevzela pobudo v Fazaneriji: v 4. minuti je Rui Pedro z leve strani pošteno ogrel dlani domačega vratarja Matka Obradovića. A hitro je prišla hladna prha za Ljubljančane: po globinski podaji Tia Cipota je Mirlind Daku z desne strani silovito zabil žogo pod prečko za 1:0. 24-letnik s Kosova je dosegel peti prvenstveni gol sezone, že čez 13 minut pa je 192 cm visoki napadalec zatresel še drugič in se na vrhu lestvice strelcev Prve lige izenačil z Andrejem Kotnikom.

Tokrat je Mura kombinirala po levi strani, Žiga Kous je s podajo v kazenski prostor v ogenj poslal Dakuja, ki je za las prehitel vratarja Pintola in skoraj iz mrtvega kota je Murina številka 19 v 19. minuti zadela za 2:0.

Svit Sešlar je dosegel četrti gol sezone, Mustafa Nukić pa se je s šestim na vrhu lestvice strelcev Prve lige izenačil z Dakujem in Andrejem Kotnikom (Koper). Foto: www.alesfevzer.com

Sešlar hitro vrnil zmaje v igro

Še pred iztekom prve pol ure je Olimpija prepolovila zaostanek. Po visoki podaji Ruija Pedra z leve strani je iz bližine zadel Svit Sešlar, ki se je pretihotapil skozi Murino obrambo. Četrti gol sezone za 20-letnika, s čimer so se zmaji hitro vrnili v igro. V 38. minuti se je Obradović izkazal z obrambo ob atraktivnem poskusu Pedra s peto. Do odmora so Ljubljančani pritiskali, a jim ni uspelo izenačiti.

Darilo Obradovića za izenačenje Olimpije

V nadaljevanju so se vrstile priložnosti na obeh straneh, v 67. minuti pa se je zgodilo izenačenje, po zaslugi darila Murinega vratarja Matka Obradovića. Slovenski reprezentant Timi Max Elšnik je z desne strani poslal bolj predložek pred vrata, žoga je poskočila tik pred Obradovićem, ki pa je nesrečno žogo odbil ravno v nogo Mustafe Nukića, ki je na nenavaden način zadel za 2:2. Tudi Olimpijin napadalec je dosegel šesti gol v prvenstvu 2022/23.

Elšnik pa poskrbel za darilo predsedniku

Mura je v igri padala, Olimpija pa rasla in v 80. minuti je bila izvedena akcija tekme. V dveh, treh potezah so v črno odeti gostje izigrali gostitelje, Mustafa Nukić je čutil, kje se giblje Timi Max Elšnik in kapetan Ljubljančanov je z razdalje zabil za 3:2.

V 89. minuti je veliko priložnost za 3:3 zapravil Mihael Klepač, ki se je otresel Marcela Ratnika, a zgrešil okvir vrat. Na drugi strani je v sodnikovem podaljšku Olimpija prišla še do najstrožje kazni zaradi igranja z roko v kazenskem prostoru. K beli točki je pristopil rezervist Almedin Ziljkić, čigar namero pa je Obradović prebral.

A druga zaporedna ubranjena 11-m je slaba tolažba za Obradovića in Muro, ki je na domačem igrišču zapravila visoko prednost. Na drugi strani je trener Albert Riera izpolnil namero, da podari predsedniku Olimpije Adamu Deliusu zmago za njegov 65. rojstni dan, ki ga je praznoval v petek.

Statistika razburljive sobotne tekme v Fazaneriji: poskusi strelov 17:5 in streli v okvir vrat 11:4 ter posest žoge 62:38, vse za gostujočo Olimpijo.

Zadetki s tekme Mura – Olimpija
Omar Correia (številka 5) je tik pred odmorom v Sežani dosegel prvi gol v dresu Kopra, nato pa takoj na začetku 2. polčasa prejel neposredni rdeči karton. Foto: www.alesfevzer.com

Dve izključitvi in dva gola po kotih

Dva gola po podajah iz kota, po en v vsakem polčasu, sta prinesla Kopru šesto zmago sezone, s čimer so se kanarčki vsaj do nedelje povzpeli na drugo mesto. Na drugi strani je Tabor Sežana z le eno zmago vse trdneje na dnu lestvice Prve lige.

Že v prvem resnem napadu bi lahko Sežanci povedli, a je Coba zgrešil. Še večjo priložnost je malo pozneje pri Koprčanih zapravil Osuji, ki je imel ob strelu z glavo na voljo skoraj prazna domača vrata.

Koper hitro izkoristil številčno prednost

Tekmo z veliko poskusov in napadov na obeh straneh je v 37. minuti presekal pregrobi prekršek sežanskega branilca. Denis Kouao je zrušil s hrbta Anisa Jašaragića, bočni branilec je sprva prejel rumeni karton, zaradi očitno težje poškodbe koprskega krilnega napadalca pa je posredoval VAR in 25-letnik iz Slonokoščene obale je prejel rdeči karton.

Koper je številčno premoč izkoristil še pred odmorom. V 42. minuti je z leve strani s kota podal Luka Vešner Tičić, na drugi vratnici pa je iz bližine z glavo zadel obrambni vezist Omar Correia. Prvenec za 22-letnega Francoza, ki mu je z odbojem v pravo smer pomagala tudi prečka.

Luka Vešner Tičić je podal iz kotov za oba gola Kopra, s čimer je 21-letnik pri štirih podajah v sezoni. Foto: www.alesfevzer.com

Strelec Correia nato še pordečel

Že v drugi minuti nadaljevanja je prišlo do izenačenja moči na zelenici. Strelec koprskega gola Correia je najprej dolgo vlekel Korošca, nato pa s podplatom v gleženj podrl domačega rezervista Iscayja. Kljub razmerju 10 na 10 češnjice niso znale resno zagroziti gostom, ki so v 70. minuti podvojili vodstvo. Znova podaja Vešner Tičića iz kota, tokrat z desne strani, v kazenskem prostoru je rezervist Žan Benedičič sprejel žogo, vrgel iz igre branilca in dosegel svoj prvi gol za Koper.

Golubović znova ubranil 11-m

V končnici ni manjkalo sodniških posredovanj: prepovedani položaj je odnesel gol Kolobarića za 3:0, po pregledu VAR-a pa ni bilo nič od tretjega rdečega kartona. Zato pa je videoposnetek poskrbel za najstrožjo kazen Tabora v 98. minuti, ko je strelec Benedičič podrl rezervista El Afghanija. K beli točki je pristopil Mihael Briški, a je Adnan Golubović še v drugem krogu zapored suvereno ubranil enajstmetrovko in končni izid je ostal nespremenjen: 0:2 za Koper.

Statistika tekme v Sežani: poskusi strelov 12:11 za Tabor, streli v okvir vrat 4:5 za Koper.

Po preostalih treh tekmah 10. kroga v nedeljo sledi v Prvi ligi premor za reprezentančne tekme. Slovensko nogometno prvenstvo se bo nadaljevalo 1. oktobra.