J. B./STA | 5. 3. 2023, 20:20

Vsi govorijo o izjemnem podvigu slovenskega čudežnega dečka: Benjamin Šeško zabil kar tri gole (poglejte, v kako kratkem času!)

Tega se ne bi sramovala niti Lionel Messi niti Cristiano Ronaldo!

Slovenski reprezentančni napadalec Benjamin Šeško je v elitni avstrijski nogometni ligi poskrbel za strelski dosežek kroga, ki odmeva po vsej Evropi. V 20. krogu je Salzburg gostoval pri dunajskem Rapidu, ki ga s klopi vodi nekdanji trener Olimpije Zoran Barišić, in ga premagal s 4:2. Glavno vlogo pri tem je imel prav Šeško, ki je dosegel tri gole v manj kot desetih minutah.

Med strelci tudi Horvat

Šeško, bodoči član nemškega prvoligaša Leipziga, kamor odhaja poleti za 24 milijonov evrov, je v igro vstopil v 46. minuti pri izidu 1:1. Strelske vaje je začel v 80. minuti, nadaljeval jih je v 83., končal pa v 87. minuti.

Šeško je torej hat-trick dosegel v piškavih sedmih minutah!

Salzburg ima na prvem mestu lestvice 51 točk oziroma devet več od graškega Sturma. Ta je v tem krogu v soboto v gosteh ugnal Austrio Lustenau z 2:0, drugi zadetek zanj je dosegel Tomi Horvat.

Šesti na lestvici strelcev

Šeško, ki je tudi udarni napadalec slovenske članske reprezentance (ta bo v tem mesecu začela kvalifikacije za Euro 2024), je z devetimi goli sicer šesti na lestvici strelcev.

Tomi Horvat ima tri gole, toliko kot Žan Rogelj in Sandi Ogrinec (tretji podajalec lige), ki igrata za Tirol. Njun nekdanji soigralec Nik Prelec, ki je pozimi prestopil v Italijo, kjer je okrepil Cagliari, je pri šestih zadetkih.

Novo na Metroplay: Kako se dobro ločiti? | N1 podkast s Suzano Lovec