Edvard Steiner: srčen človek ali velik ...

0 09.06.2023 11:57:57

Kangovci že sedmič državni prvaki v tehniki

Ekipa kloba Kang na državnem prvenstvu
psno
V nedeljo, 14. maja, je v Dvorani Golovec v Celju potekalo državno prvenstvo v tekvondoju. Tekmovali so v borbah in tehniki, najmlajši pa so se lahko pomerili v kicku (brcanje v elektronsko vrečo).

Od skupno 41 kangovcev jih je 19 tekmovalo v kicku, 29 v tehniki in 10 v borbah. Klub Kang je v skupnem seštevku v tehniki že šesto leto zapored osvojil prvo mesto med vsemi devetimi slovenskimi klubi. V borbah so med 14 klubi dosegli ekipno četrto mesto, od tega med kadeti drugo mesto.

V tehniki je v kategoriji otroci do 8 let med dečki Erik Kastelic osvojil prvo mesto, med deklicami je zmagala Sofi Zakrajšek, druga je bila Ditka Bašar, tretji pa Leoni Zakrajšek in Nuška Bašar. Med mlajšimi kadeti do višjega rumenega pasu so tekmovali: Urh Berden, ki je bil tretji, David Kastelic je bil drugi in zmagovalec Enej Rozman. Med mlajšimi kadetinjami do višjega rumenega pasu so tekmovale: Kim Flisar, ki je bila šesta, Vida Napotnik je bila peta ter zmagovalka Mila Lazić.  Med mlajšimi kadeti do višjega modrega pasu je tekmoval Filip Zupančič in postal državni prvak.

Med kadetinjami do višjega rumenega pasu sta tekmovali Stela Svetlik, ki je bila osma in Nany Urbas,   ki je osvojila bronasto medaljo. Med kadetinjami od zelenega do višjega modrega pasu smo dobili državno prvakinjo Tajdo Bašar, prav tako imamo državno prvakinjo, Lano Kastelic, tudi med kadetinjami od rdečega do črnega pasu. Kadete od zelenega do višjega modrega pasu je predstavljal Vid Milošević, ki je bil drugi. Med kadeti od rdečega do črnega pasu pa so tekmovali Jakob Kastelic, ki je bil srebrn, Martin Prijatelj bronast, Denis Levičar je bil šesti in Tristan Maj Udovič Bes sedmi.

Med mladinci od rdečega do črnega pasu smo dobili državnega prvaka Arjana Rusa, med mladinkami od rdečega do črnega pasu pa državno prvakinjo Laro Zabukovec. Neža Berden je bila druga, Mojca Maršič pa šesta. Prav tako smo med mladinci od zelenega do višjega modrega pasu dobili državnega prvaka, Gabrijela Črnilo.

Med članicami do 30 let od rdečega do črnega pasu je suvereno zmagala in postala državna prvakinja Lorena Zabukovec. Med člani do 50 let od rdečega do črnega pasu je postal državni prvak Tomaž Zakrajšek, ter v ženski kategoriji Renata Mavrič.

Med pari do 17 let do višjega modrega pasu so se tokrat pomerili: Gabrijel Črnila in Tajda Bašar, ki sta bila druga, Filip Zupančič in Nany Urbas, ki sta bila tretja, Enej Rozman in Kim Flisar, ki sta bila peta, David Kastelic in Mila Lazić šesta, ter Urh Berden in Vida Napotnik sedma.

Med pari do 17 let od rdečega do črnega pasu so tekmovali Lara Zabukovec in Arjan Rus, ki sta bila druga, Martin Prijatelj in Neža Berden sta bila tretja, kakor tudi Denis Levičar in Lana Kastelic. Mojca Maršič in Jakob Kastelic sta bila peta.

Med pari nad 18 let od rdečega do črnega pasu sta postala državna prvaka Lorena Zabukovec in Tomaž Zakrajšek, druga pa sta bila Renata Mavrič in Peter Gačnik.

V ekipah do 17 let od rdečega do črnega pasu so tekmovali Tristan Maj Udovič Bes, Arjan Rus in Jakob Kastelic, ki so postali državni prvaki. V kategoriji do višjega modrega pasu so Filip Zupančič, Enej Rozman in Gabrijel Črnila prav tako zmagali, drugi pa so bili Vid Milošević, Urh Berden in David Kastelic. V ženski ekipi do 17 let od rdečega do črnega pasu so postale državne prvakinje Neža Berden, Lana Kastelic in Lara Zabukovec. V kategoriji do višjega modrega pasu pa so Tajda Bašar, Mila Lazić in Vida Napotnik osvojile drugo mesto, tretje pa so bile: Kim Flisar, Stela Svetlik in Nany Urbas.

V absolutni kategoriji za najboljše tekmovalke so tekmovale: Lana Kastelic, ki je bila šesta, Tajda Bašar je bila peta, Neža Berden tretja, Lorena Zabukovec druga. Najboljša tekmovalka državnega prvenstva je postala Lara Zabukovec. Med moškimi v kategoriji najboljši tekmovalec je Tomaž Zakrajšek osvojil tretje mesto.

V borbah so bili najuspešnejši Vid Milošević kadet -45kg, Jakob Kastelic kadet -41kg in Filip Zupančič mlajši kadet -36kg. Vsi trije so suvereno zmagali vsak po dve borbi in si zagotovili naslove državnih prvakov. Mojca Maršič mladinka -59kg, Martin Prijatelj kadet -49kg in Mila Lažič mlajša kadetinja -36kg so zmagali po eno borbo in osvojili srebrno medaljo.

Lea Zupančič prve borbe ni imela, ker nasprotnica ni prišla. V finalu je dvoboj zgubila in pristala na drugem mestu. Gabrijel Črnila je prvo borbo zmagal z nokavtom, drugo borbo je izgubil in si zaslužil bronasto medaljo. Denis Levičar je prvo borbo proti državnemu prvaku izgubil in ostal na tretjem mestu. Davud Bajrektarević je prvo borbo izgubil in ostal brez odličja.

V kicku sta bila najboljša Leoni Zakrajšek in Erik Kastelic ter si zaslužila zlato medaljo. Srebrno medaljo so dobili Lea Zupančič, Sofi Zakrajšek in Martin Jerlah. Bronasto medaljo so dobili Ditka Bašar, Andrej Stanič, Benjamin Filip Krek in Nejc Cimerman. Brez odličja v kicku so ostali Vid Selan, Enej Rozman, Andrej Stanič, Davud Bajrektarević, Urh Berden, Val Selan, Anže Perko, Kim Flisar, Manca Napotnik in Nuška Bašar.

Predsednik kluba Borislav Milošević je poskrbel za tekmovalce v borbah. Renata Mavrič je koordinirala vse tekmovalce na tekmovanju v tehniki. Ervin Stanič je vodil najmlajše v kicku, pomagali sta mu Špela Bašar in Maja Kveder.

Na državnem prvenstvu so podelili tudi plakete za najboljše športnike za leto 2022, ki so jih prejeli kar trije člani Kanga. V kategoriji borb med kadeti jo je prejel Jakob Kastelic, Lorena Zabukovec v kategoriji mladink za tehniko in Neža Berden v kategoriji kadetinj za tehniko.