Slavje Celjanov po uspešno izvedeni 7-metrovki Davida Razgorja po izteku časa. Foto: www.alesfevzer.com

Derbi najuspešnejših kolektivov v državi ni bil obračun vodilnih ekip v ligi. Državni prvaki iz Velenja so v obračun v domači Rdeči dvorani krenili s petega mesta in krvavo potrebovali točke v želji po ubranitvi naslova. Celjani pa so poskušali ostati na vrhu lestvice in prekiniti negativni niz proti Velenjčanom, kar jim je tudi uspelo.

Celjani so tako na vrhu Trimu iz Trebnjega ušli za tri točke, Velenjčani pa na petem mestu za večnimi tekmeci zaostajajo že za velikih osem točk.

Obračun je bil pričakovano izenačen od samega začetka. Prvi so za dva zadetka povedli domači, potem ko je Aleks Kavčič zadel za 6:4. Celjani so nato z zbrano igro in zanesljivim izvajanjem sedemmetrovk povedli prek Gala Marguča z 9:8, na kar je sledil nov niz treh zadetkov domačih za +2. Prvič so gostitelji s tremi goli vodili v 26. minuti, ko je Domen Tajnik zadel za 16:13, do konca prvega polčasa pa so Celjani dosegli tri zaporedne gole za 16:16.

Slovo Jeruzalema od Evrope

Rokometaši Jeruzalema Ormoža so na povratni tekmi 3. kroga Evropskega pokala v domači dvorani izgubili proti Suhru iz Aaraua s 27:29 (13:14). Že na prvem srečanju prejšnji teden v Švici so izgubili s 27:31 in se tako poslavljajo od Evrope.

Gostje so ves čas vodili, Ormožani so sicer izenačili na 27:27 slabi dve minuti pred koncem, a se jim še drugemu porazu ni uspelo izogniti. Najboljši strelci: Bogadi 5, M. Hebar in Krabonja po 4; Attenhofer 7, Ferraz 5.

V drugem delu sta ekipi še naprej učinkovito izvajali sedemmetrovke, gosti pa so po zadetku Matica Suholežnika povedli z 20:19, prvič po 20. minuti. Velenjčani so vse težje prihajali do zaključkov, Celjani pa so izkoristili izključitev Branka Predovića in povedli za tri gole (26:23) po dveh zaporednih uspešnih napadih Marguča.

Po izključitvi Suholežnika so imele tudi ose nekaj svojih minut, prek Eneja Slatinka Jovičića so izenačile na 26:26. V končnici sta obe ekipi sprva ohranjali mirne živce v napadu, trenutek odločitve pa je prišel na začetku 59. minute, ko je na črti zadel močni Suholežnik, sodnika pa sta ob tem še drugič izključila Predovića.

V zadnjem napadu domačih si je rdeči karton po tretji izključitvi prislužil Suholežnik, Aleks Kavčič pa je devet sekund do izteka 60 minut izenačil na 29:29. Zdelo se je, da bo prišlo do delitve točk, a so Celjani po minuti odmora dobro izpeljali napad, potem pa je Aleks Kavčič grobo ustavil Marguča na krilu za vročo kri na igrišču. Celjani so imeli na voljo sedemmetrovko, uspešno pa jo je že po izteku časa izvedel David Razgor za pomembno zmago Celja.

Pri gostih sta se z osmimi oziroma sedmimi zadetki najbolj izkazala Aleks Vlah in Gal Marguč, pri domačih pa sta po šest golov dosegla Aleks Kavčič in Tilen Sokolič.