Juventus do treh točk v Firencah, Roma premagala Lecce

Rim, 05. 11. 2023 22.57 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 3 min

Nogometaši Juventusa so v 11. krogu italijanskega prvenstva z golom Fabia Mirettija v 10. minuti v Firencah premagali Fiorentino z 1:0 in se utrdili na drugem mestu na razpredelnici. V vodstvu je milanski Inter, ki je v soboto v Bergamu premagal Atalanto z 2:1, pred 36-kratnimi italijanski prvaki iz Torina ima dve točki prednosti.

Statistika tekme Fiorentina - Juventus
Statistika tekme Fiorentina - Juventus FOTO: Sofascore.com

Danes so bile še tri tekme. Roma je šele v izdihljajih tekme strla odpor Lecceja in zmagala z 2:1. Goste je v vodstvo popeljal Šved Pontus Almqvist (72.), v sodnikovem podaljšku pa sta tri točke ekipi iz večnega mesta prinesla Iranec Sardar Azmoun in Belgijec Romelu Lukaku. Slednji je v peti minuti zastreljal 11-metrovko.

Monza je v Veroni slavila s 3:1. Dva gola je dosegel Lorenzo Colombo, enega Luca Caldirola, za Verono, ki je na 18. mestu v 20-članski ligi, pa je edini zadetek dosegel Michael Folorunsho. Cagliari je doma ukanil Genoo z 2:1. Za ekipo s Sardinije sta zadela Nicolas Viola in Gabriele Zappa, za zasedbo iz Ligurije pa Islandec Albert Gudmundsson.

Statistika tekme Roma - Lecce
Statistika tekme Roma - Lecce FOTO: Sofascore.com

Vodilni Inter je v soboto gostoval v Bergamu in zmagal z 2:1. Črno-modra milanska zasedba je povedla v 40. minuti, ko je enajstmetrovko uspešno izvedel Turek Hakan Calhanoglu. Argentinec Lautaro Martinez, z 12 goli prepričljivo prvi strelec lige, je prednost Interja podvojil v 57. minuti. Štiri minute pozneje je Gianluca Scamacca postavil končni izid tekme, na kateri je v sodniškem dodatku pri domačih rdeči karton dobil Rafael Toloi.

Pred tem je branilec naslova Napoli prav tako v gosteh z 2:0 premagal Salernitano, pri čemer sta zadela Giacomo Raspadori in Eljif Elmas. Tretjeuvrščeni Milan je gostil Udinese, pri katerem je slovenski reprezentant Jaka Bijol igral celo tekmo, Sandi Lovrić od 72. minute, Davida Pejičića pa ni bilo v ekipi. Videmčani so do prve zmage v sezoni prišli po zaslugi zadete enajstmetrovke v režiji Argentinca Roberta Pereyre v 62. minuti.

V petek je Bologna z golom Škota Lewisa Fergusona z 1:0 odpravila Lazio. V ponedeljek bo Frosinone Matjaža Kamenšek-Pahića gostil Empoli Lovra Štubljarja, krog pa bosta končala Torino in Sassuolo.