Franček Gorazd Tiršek. Foto: Reuters

Tiršek se je v finale uvrstil s četrtim dosežkom, finalne nastope dobro začel, a mu je spet ob koncu le malo zmanjkalo, da bi se prebil na zmagovalni oder. Na prvih treh mestih so končali Francoz Tanguy de la Forest, Italijanka Livia Cecagallina in Ukrajinec Vitalij Plakuščij.

Sorodna novica Tiršek na SP-ju z zračno puško za 0,1 kroga zaostal za bronom

Tiršek je bil tik pod stopničkami že na tekmi z zračno puško v stoječem položaju.

Drugi slovenski predstavnik Anton Bavec je na SP-ju nastopil z zračno pištolo in imel 43. izid kvalifikacij.

Zadnji slovenski nastop na SP-ju bo Tirškov z zračno puško leže ob koncu tekmovanja.

Letošnji SP je za parastrelce že deveti, prvi je potekal leta 1994 v Linzu, kjer je prvo medaljo za Slovenijo osvojil zdaj že tekmovalno upokojeni Franc Pinter.

Slednji je tudi sicer tekmovalno najuspešnejši slovenski strelec na SP-ju, saj je v dolgi karieri osvojil več medalj, tudi nekaj zlatih, v zadnjih letih pa je vse uspešnejši tudi Tiršek.