Uspešna serija Mariborčanov se nadaljuje (VIDEO)

Nogomet 21. Apr 202417:10 0 komentarjev

Nogometaši Maribora so v 32. krogu Prve lige Telemach doma premagali Rogaško s 3:0 (0:0).

Rogaška se sicer v Maribor ni prišla samo branit. V prvem polčasu bi lahko izkoristila dve negotovi posredovanji domačega vratarja Ažbeta Juga, strel Oliverja Kregarja v slogu Milana Osterca, je končal na vrhu prečke, toda resne priložnosti si vendarle ni pripravila.

Na drugi strani pa so jih imele vijolice že v prvem delu kar nekaj. Predvsem jih je zapravljal Hilal Soudani, ki je že v šesti minuti s strelom z roba kazenskega prostora tekmečevega vratarja Ajdina Mulalića, še bližje zadetku je bil v 38. minuti, ko ni izkoristil podaje Jana Repasa z leve strani, streljal je mimo gola, v sodniškem podaljšku pa je po podaji Josipa Iličića poskusil še z glavo, toda veselje mu je preprečil Mulalič.

Priložnosti za domače sta imela v prvem delu tudi Pijus Širvyis in Marko Božić, kar ni uspelo njima, je že na začetku uspelo najboljšemu mariborskemu strelcu Arnelu Jakupoviču, ki se je po podaji Jana Repasa odlično znašel v kazenskem prostoru in iz obrata zadel daljši kot vrat gostujoče ekipe.

Domači so se po doseženem golu lahko sprostili, posledica tega je bila, da so si takoj priigrali nove priložnosti. Martin Milec je že premagal Mulalića, a je na golovi črti uspešno posredoval Rok Pirtovšek, premalo natančna sta bila tudi Širvys in Iličić. Nove tvegane podaje Juga na drugi strani ni izkoristil Alen Korošec, v 69. minuti pa so Mariborčani še lažje zadihali.

Mulalić je najprej preprečil avtogol Toure Diabyja, v nadaljevanju akcije pa je Jakupović podal do Soudanija, ta je s peto podaljšal akcijo, žoga je prišla do Jana Repasa, ki jo je prek vratarja poslal za golovo črto.

Na 3:0 je deset minut pozneje z bele točke povišal Iličić, potem ko je Matija Ruškovački storil prekršek nad Soudanijem.

Maribor bo v naslednjem krogu gostoval v Domžalah, Slatinčani bodo gostili Koper.

Maribor – Rogaška 3:0 (0:0)

Stadion Ljudski vrt, brez gledalcev, sodniki: Matković, Kasapović, Švarc.

Strelec: 1:0 Jakupović (49.), 2:0 J. Repas (69.), 3:0 Iličić (79./11 m).

Maribor: Jug, Širvis (od 84. Feta), Vidmar, Šoštarič Karič, Milec, Lorber (od 46. Ž. Repas), J. Repas (od 81. Dizdarevć), Soudani, Iličić, Božić (od 81. Bourles), Jakupović (od 81. Beugre).

Rogaška: Lorber (od 1. Mulalić), Kambić (od 81. Kitek), Pirtovšek, Diaby, Flis, Majcenić, Korošec, Lovrić (od 67. Ruškovački), Thalisson (od 81. Sim), Kregar (od 67. Kurež), Mijić.

Rumena kartona: Kregar, Diaby.
Rdeč karton: /

Potek tekme v Ljudskem vrtu!

Konec tekme!

79. minuta: GOOOL! 3:0! Maribor je odločil srečanje. Z enajstmetrovke se je med strelce vpisal tudi Josip Iličić. Prekršek za najstrožjo kazen je zakrivil Matija Ruskovacki, ki je s hrbta v kazenskem prostoru porinil Soudanija.

69. minuta: GOOOL! 2:0! Maribor je povišal prednost. Jan Repas je poskrbel za nov prekrasen zadetek! Po podaji s peto Soudanija je Repas lobal Mulalića.

52. minuta: Ponovno je bilo vroče pred vrati Rogaške. Po lepi kombinaciji je do strela prišel Širvys, Mulalić mu je strel ubranil, odbitek je prišel do Milca, a tudi njegov poskus je dobila domača obramba. Na pravem mestu je bil Pirtovšek.

49. minuta: GOOOL! 1:0! Maribor vodi! V polno je zadel prvi strelec lige Arnel Jakupović, ki se je v težkem položaju lepo obrnil v mimo glave Mulalića zadel v malo mrežico.

Začetek drugega polčasa!

Konec prvega polčasa!

49. minuta: Maribor je stiskal do zadnjih sekund prvega polčasa. Iličić je ponovno našel Soudanija, ki je lepo streljal z glavo, a se je Mulalić izkazal z izjemno obrambo. Ostalo je pri 0:0.

38. minuta: Maribor je bil blizu zadetku. Po lepi kombinaciji Iličića in Repasa je do strela prišel Soudani, a žogo je poslal mimo vrat Rogaške.

25. minuta: Nevarno je bilo tudi na drugi strani. Kregar je z leve strani želel podati v kazenski prostor, a v tem početju skoraj presenetil Juga, ki je bil pri ponesrečeni podaji nemočen, rešila pa ga je prečka. Kregar se je prijel za glavo, enako pa tudi navijači Maribora, ki tekmo zaradi kazni spremljajo zunaj Ljudskega vrta.

23. minuta: Velika priložnost za Maribor! Šlo je za podajo s kota, ko je odbitek prišel do samega Pijusa Širvysa, a njegov strel je z neposredne bližine švignil mimo vrat.

6. minuta: Priložnost za Maribor! Po podaji Martina Milca je ustrelil Soudani, njegov strel pa je ubranil Ajdin Mulalić.