Domžalčanom na Malti za las pobegnil čudež

Ta' Qali, 18. 07. 2023 22.10 |

Domžalčani so manj kot teden dni po blamaži na domačem stadionu, ko so proti malteškemu Balzanu izgubili s 4:1, na povratni tekmi pokazali veliko boljšo predstavo. Kljub vodstvu 3:0 in igralcu več pa so postali prvi slovenski predstavniki v letošnjih kvalifikacijah za Evropsko konferenčno ligo, ki so izpadli, saj so v podaljšku prejeli zadetek za končni izid 3:1.

Včasih je boleča zaušnica lahko tudi nekaj dobrega. Trener Domžal Simon Rožman je čas od četrtkovega bolečega poraza na domačih tleh očitno dobro izkoristil in svojim varovancem poslal jasno sporočilo. Šestouvrščena ekipa v lanskem malteškem prvenstvu ne bi smela predstavljati tako zahtevne ovire slovenski ekipi. Domžale tega obraza v Evropi več ne bodo pokazale. Očitno njegov glas v slačilnici še vedno odmeva, kar dokazuje izjemo zrela in potrpežljiva predstava njegovih varovancev.

Velik prebrat se je začel v 44. minuti, ko je osrednji branilec domžalskega kluba Abraham Nwankwo odlično meril z glavo po podaji Danijela Šturma iz kota. Nigerijski osrednji branilec je že na prvi tekmi nekajkrat zapretil in dokazal, da je zelo nevaren po prekinitvah. Drugi polčas so Domžalčani začeli z enako namero. Nagrada za pozitivno igro pa je sledila v 63. minuti, ko je Jošt Pišek poslal predložek v kazenski prostor, kjer je žogi znova bil zelo blizu Nwankwo, ki je nasprotnega vratarja očitno dovolj zavedel, da je žoga brez njegovega dotika letela mimo Danila Golovića.

Domžalski mladi up Luka Topalović
Domžalski mladi up Luka Topalović FOTO: 24UR

Velika senzacija je bila korak stran. Ta korak je v 73. minuti po odlični akciji in spretnem pobegu vratarju naredil hrvaški napadalec Franko Kovačević, ki je izenačil skupni izid. 3:0 je bil tudi končni izid povratne tekme, kar je pomenilo, da je nogometaše čakalo še 30 minut igre v podaljških. Glede na dogodke v rednem delu igre so Slovenski predstavniki zagotovo v tem trenutku bili favoriti, ampak domači nogometaši so imeli drugačne načrte. Zgolj štiri minute so potrebovali za izjemno pomemben zadetek, ki ga je dosegel junak Andre. Slavje je brazilskega nogometaša tako poneslo, da je v zanosu slekel majico in prejel rumeni karton. Zakaj je to pomembno? Uganili ste. Že štiri minute pozneje je zaradi grobega prekrška prejel drugi rumeni karton in se proti svoji volji odpravil v slačilnico. Njegovo moštvo pa je znova trepetalo. A prave kazni za njegovo nespametno potezo ni bilo. Domžalčani so pravzaprav imeli še manj priložnosti po njegovem odhodu in tekma se je končala z izidom 3:1.

Balzan - Domžale
Balzan - Domžale FOTO: Sofascore.com

Izid 1. kroga kvalifikacij za Konferenčno ligo:

Balzan – Domžale 1:3 (0:1) (skupno 5:4)

0:1 Nwankwo (44.), 0:2 Pišek (63.), 0:3 Kovačević (73.), 1:3 Andre Fausto (94.).