Nov trojni dvojček Jokića za zmago Denverja proti Netsom

New York, 20. 03. 2023 07.42 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 3 min
STA, A.V.
3

Nikola Jokić je v severnoameriški poklicni košarkarski ligi NBA dosegel 28. trojni dvojček v sezoni in popeljal vodilno ekipo zahoda Denver Nuggets do zmage v gosteh pri Brooklyn Nets s 108:102. Slovenec Vlatko Čančar je ostal na klopi. Zmagali so tudi Milwaukee Bucks, ki so s 118:111 premagali Toronto Raptors, Gorana Dragića ni bilo v ekipi.

Zlata zrna so pred današnjo zmago nad mrežicami izgubila na petih od zadnjih šestih tekem, po današnji zmagi (48-24) pa jim ostaja lepa prednost na vrhu zahodne konference pred drugouvrščenimi Sacramento Kings (43-27).

Srbski zvezdnik Nikola Jokić je blestel z 22 točkami, s 17 skoki in z desetimi podajami, prvi strelec ekipe pa je bil Michael Porter z 28 točkami, od tega je bil petkrat natančen z razdalje. Jamal Murray je k zmagi dodal 25 točk, od tega 20 v uvodni četrtini. Vlatko Čančar si je tekmo ogledal s klopi, saj mu trener ni namenil niti minute na parketu. Poraz je udarec za upanje Brooklyna na šesto mesto v vzhodni konferenci in neposredno uvrstitev v končnico. Za domačo ekipo je največ točk, 23, dosegel Mikal Bridges.

Milwaukee Bucks so na krilih 33. trojnega dvojčka v karieri Giannisa Antetokounmpa gladko premagali Toronto Raptors. Grški zvezdnik je tekmo končal pri 22 točkah, iz igre je metal 100-odstotno, 13 skokih in desetih podajah. Brook Lopez je k zmagi dodal 26 točk, od tega 17 v zadnji četrtini, Khris Middleton pa 20. "V zadnji četrtini smo strnili vrste in spet prevzeli nadzor nad igro," je dejal Lopez. Kot je dodal, so se med tretjo in četrto četrtino s soigralci dogovorili za drugačno taktiko in se je držali: "Enostavno smo morali poskrbeti za žogo in jih obdržati stran od obroča."

Najboljša ekipa v ligi ima po današnji zmagi razmerje 51-20, Dragića pa po podpisu pogodbe z Milwaukeejem za zdaj še ni bilo v kadru trenerja Mika Budenholzerja. "Eksplozija Lopeza v zadnji četrtini je spremenila tekmo. Mislim, da je bilo pomembno, kar je naredil v napadu. Igra ni bila lepa, on pa je stopil korak naprej, prevzel odgovornost in spremenil našo igro, zlasti v napadu, ki smo ga nocoj potrebovali," je dejal Budenholzer.

Los Angeles Lakers so dosegli izjemno pomembno domačo zmago v boju za mesta v končnici lige NBA, ko so s 111:105 premagali Orlando Magic in se z zmago vrnili med najboljših deset ekip zahodne konference. Prvi strelec tekme je bil Austin Reaves, ki je s 35 točkami dosegel strelski rekord kariere. V Portlandu so Trail Blazers s 102:117 izgubili proti Los Angeles Clippers, ki so vodili celotno tekmo. Paul George je za LA dosegel 29 točk, Kawhi Leonard pa 24. Shai Gilgeous-Alexander je s 40 točkami popeljal Oklahoma City Thunder do zmage s 124:120 nad Phoenix Suns, čeprav je Devin Booker za sonca dosegel 46 točk.

V San Antoniu sta Keldon Johnson in Devin Vassell tekmo končala pri 29 točkah in po preobratu pomagala Spurs, ki so že izpadli iz končnice, do zmage nad gostujočimi Atlanta Hawks s 126:118.