Robert Lewandowski je bil zelo dejaven ob uradnem debiju za Barcelono, toda tudi on ni našel poti v mrežo Raya. Foto: Reuters

Katalonci, ki so bili (oziroma so še vedno) zelo dejavni na poletni tržnici, so praktično ves čas napadali, imeli pobudo – skoraj 70-odstotkov igralnega časa so imeli žogo v svoji posesti – in večkrat poskušali (razmerje v strelih 21:4), toda gostujoča obramba na čelu z razpoloženim Stolejem Dimitrievskim je ostala nepremagana.

V prvem polčasu je sicer Robert Lewandowski s prefinjenim strelom zatresel mrežo, a je bil zadetek zaradi prepovedanega položaja razveljavljen. Barca si je priigrala še nekaj priložnosti, toda najlepšo je imel v prvem delu, ko je že tekel sodnikov dodatek, Rayo. Po napaki Andreasa Christensena je Alvaro Garcia preigral še Ronalda Arauja, toda Marc-Andre ter Stegen je bil na mestu.

Sergio Busquets je zaradi dveh rumenih kartonov predčasno končal srečanje. Foto: Reuters

Tudi v drugem polčasu so bili gostje nevarni v protinapadu. Sergio Camello se je po izgubljeni žogi Gavija znašel v dobrem položaju, toda Christensen, Eric Garcia in ter Stegen so s skupnimi močmi ohranili mrežo nedotaknjeno. Napadi domače zasedbe so se stopnjevali, toda Rayeva obramba jih je uspešno zaustavljala. V 65. minuti je kmalu po prihodu na zelenico nevarno streljal Ansu Fati, a je bil Dimitrievski na mestu. 82. minuta je tekla, ko je v kazenskem prostoru po ukradeni žogi Frenkieja de Jonga z levico streljal Lewandowski, vendar je za las meril mimo vrat.

Poljski napadalec je dve minuti zatem lepo podal Pierru-Emericku Aubameyangu, ki je že premagal Dimitrievskega, toda zadetek je preprečil Alejandro Catena, odbito žogo pa je Lewandowski poslal mimo želenega cilja. Mrežo je v 88. minuti zatresel Franck Kessie, toda na začetku akcije se je znašel v prepovedanem položaju, tako da je bil gol razveljavljen.

Prav tako je bil v prepovedanem položaju Radamel Falcao, ki je žogo za hrbet spravil v 95. minuti. Salvijev strel je nemški vratar odlično zaustavil, Falcao pa je odbito žogo pospravil v mrežo, toda bil v prepovedanem položaju. Predtem je nad njim Sergio Busquets napravil prekršek, za kar si je Barcin kapetan prislužil drugi rumeni karton in predčasno pot v garderobo.

Branilec naslova Real Madrid bo v nedeljo gostoval v Alemrii, Atletico Madrid Jana Oblaka pa se bo v ponedeljek pomeril z Getafejem.