Rodrigue Bongongui Dino Stančić NK Bravo NK Tabor Sežana 1. SNL

Nedelja, 12. 9. 2021, 17.05

Poročilo s tekme Bravo : Tabor

Sanjski debi Kosića, prvi poraz Brava

NK Bravo : NK Tabor Sežana, 1. SNL | Tabor je zmagal z 2:0. | Foto Grega Valančič/Sportida

Tabor je zmagal z 2:0.

Nogometaši CB24 Tabora Sežane so v 8. krogu Prve lige Telekom Slovenije v Ljubljani premagali Bravo z 2:0 (1:0).

NK Radomlje : NK Koper, 1. SNL
Sportal Aluminij Mariboru primazal hudo klofuto, Koprčani še naprej meljejo

Bravo : Tabor Sežana 0:2 (0:1)

Športni park Šiška, sodniki: Šmajc, Gabrovec, Šprah.

Strelca: 0:1 Bongongui (27.), 0:2 Stančić (79.).

Bravo: Josipović, Drkušić, Križan, Kavčič, Trontelj, Trdin (od 60. Kirm), Simon (od 74. Žinko), Jakšić, Memić (od 60. Maružin), Kramarič, Bajde (od 84. Kancilija).

Tabor Sežana: Koprivec, Salkić, Briški, Nemanić, Ristić, Grobry, Mihaljević (od 63. Tolić), Krivičič (od 89. Ovsenek), Kouao (od 89. Kljun), Stančić, Bongongui (od 71. Stanković).

Rumeni kartoni: Trdin, Kancilija; Krivičić, Koprivec, Grobry.
Rdeči kartoni: /

Nogometaši Tabora so sredi tedna doživeli spremembo na trenerskem mestu. Igorja Božića je zamenjal Dušan Kosić, avtor lanske nogometne pravljice v Celju. Ljubljančan je bil skoraj leto brez službe, zato je pred tekmo kazal nekaj nervoze, a očitno nepotrebno. Svojo novo ekipo je dobro pripravil na gostovanje pri drugouvrščenemu Bravu, njegova taktika je bila uspešna, tako da so Sežanci z zmago 2:0 osvojili tri točke. Zdaj so pri desetih, prav vse pa so osvojili na gostovanjih.

Tabor se je od samega začetka dobro postavil na igrišču in z agresivno igro preprečeval nevarne akcije gostiteljev. Gosti so bili v nasprotnih napadih celo nevarnejši, Dominik Mihaljević je bil v 12. minuti prvi blizu zadetka. Sprožil je strel z okoli 25 metrov, toda žoga je zletela mimo gola.

Bravo je bil poražen prvič v sezoni. | Foto: Grega Valančič/Sportida Bravo je bil poražen prvič v sezoni. Foto: Grega Valančič/Sportida

Tabor hitro do vodstva

Zato pa se je Taboru agresivnost izplačala v 27. minuti, ko so domači izgubili žogo na svoji polovici, Marko Krivičič ni okleval s podajo, lepo je zaposlil Rodrigua Bongonguija, ki se je znašel sam pred vratarjem Josipovićem, ta je na mestu prvega čuvaja mreže pri Bravu zamenjal Igorja Vekića, in ga zanesljivo premagal.

V 38. minuti se je Krivičič spet izkazal s podajo, z desne strani je pred vrati našel Dina Stančića, a je slednji zgrešil žogo in velika priložnost za povišanje vodstva je splavala po vodi.

Bravo si v prvem polčasu ni pripravil niti ene večje priložnosti, že na začetku drugega dela pa bi lahko prišel do izenačenja. Gregor Bajde je preigraval v kazenskem prostoru, prišel do strela, ki pa ga je požrtvovalno blokiral gostujoči branilec Mihael Briški.

Dejan Grabić in Dušan Kosić. | Foto: Grega Valančič/Sportida Dejan Grabić in Dušan Kosić. Foto: Grega Valančič/Sportida

Bravo v drugem polčasu nevarnejši, a brez uspeha

Ljubljančani so imeli v drugem delu veliko premoč, Bajde je še nekajkrat poskušal s streli, a ni bil dovolj natančen, tako da so gostujoči nogometaši, ki so se do konca v glavnem branili, brez večjih težav držali vodstvo.

V 79. minuti so ga še povečali, ko je Jakoslav Stanković lepo prodiral po levi strani, podal žogo v sredino do Stančića, ta pa je z natančnim, plasiranim strelom zatresel mrežo.

Tabor bo v naslednjem krogu gostil Aluminij, Bravo pa bo gostoval v Kopru.