Šport
228 ogledov

Kralji prigarali zmago za vodstvo v seriji z Naftarji

Anže Kopitar Profimedia
Moštvo Anžeta Kopitarja je samo še eno zmago oddaljeno od uvrstitve v naslednji krog končnice.

Hokejisti Los Angeles Kings so dosegli še tretjo zmago v prvem krogu končnice zahodne konference severnoameriške lige NHL. Kralji so v gosteh na peti tekmi po podaljšku z golom Adrana Kempeja premagali Edmonton Oilers s 5:4 ter povedli s 3:2 v zmagah. V naslednji krog končnice bo napredovala ekipa, ki bo prva dosegla štiri zmage.

Kralji so povedli z golom Troya Stecherja v četrti minuti obračuna v Edmontonu. Naftarji so izenačili v tretji minuti druge tretjine prek Zacka Kassiana.

A je Los Angeles že kmalu znova prevzel pobudo. Adrian Kempe je zadel za vodstvo Kalifornijcev 2:1, pri njegovem golu je s podajo pomagal tudi slovenski as Anže Kopitar. Andreas Athanasiou pa je nato zadel za vodstvo s 3:1.

A so se naftarji v zadnji tretjini vrnili. Connor McDavid je ob moštveni premoči znižal na 2:3, Phillip Danault je ob power playu za kralje zadel za vodstvo gostov 4:2. Leon Draisaitl pa je nato za domače dosegel še dva gola za izenačenje (4:4) in podaljšek.

Kar pa je bila voda na mlin gostujoče zasedbe. Odločilni gol je dosegel Kempe ter postavil končni izid 5:4 za tretjo zmago Kings v končnici.

Junak obračuna v dvorani Rogers Place je tekmo končal s tremi točkami, dvema goloma in asistenco, vratar tretje najboljše ekipe pacifiške skupine v rednem delu Jonathan Quick pa je zbral 24 obramb.

"Mislim, da je bilo ključno, da smo se držali svoje igre," je dejal Kempe. "Na drugi in tretji tekmi, ki smo ju izgubili z 0:6 in 2:8, smo se nekako ujeli v njihovo past in jim pustili, da igrajo svojo naglo igro, a mi nismo želeli igrati tako. Res so dobra ekipa, ko prihaja do prehoda iz obrambe v napad, in čutim, da smo na tej tekmi in prejšnji spet začeli igrati svojo igro, bili smo fizični in trdni v obrambi ter jih premagali," je načrt razkril Kempe.

Šesta tekma bo v Los Angelesu, morebitna sedma pa v Edmontonu. Kralji so se sicer prvič po 18. aprilu 2016 znova veselili zmage po podaljšku na tekmah, odigranih v končnicah lige NHL.

Pri Edmontonu je Draisaitl dosegel dva zadetka in asistenco, McDavid je imel gol in dve podaji, vratar Mike Smith pa je pri naftarjih, drugem nosilcu Pacifika, poskrbel za 38 obramb.

"To je razočaranje," je dejal McDavid: "Nihče ne mara porazov, vendar ti dajo možnost igranja sedme tekme z razlogom in moramo dobiti še eno v gosteh, da serijo znova vrnemo v Edmonton."