Monaco z zmago v Lillu bližje ligi prvakov

Nogometaši Lilla in Monaca so odprli 36. kolo francoskega prvenstva. Uspešnejši so bili Monačani z 2:1.
Fotografija: Aurelien Tchouameni (desno) proslavlja po zadetku na štadionu Pierra Mauroya. FOTO: Denis Charlet/AFP

Obračun Lilla in Monaca se je na stran zasedbe iz kneževine nagnil v 42. minuti po golu Aureliena Tchouamenija. Domači so izenačili v 69. minuti z golom Angela Gomesa, toda že šest minut pozneje je Tchouameni znova zadel za vodstvo in zmago gostov.

Monaco je zdaj pri 65 točkah na drugem mestu, ki prinaša igranje v skupinskem delu lige prvakov, na tretjem, ki vodi v kvalifikacije elitnega evropskega tekmovanja, pa je z enakim številom točk in tekmo manj Marseille.

V soboto bo tekma Brest – Strasbourg, v nedeljo pa bodo obračuni Metz – Lyon, Clermont – Montpellier, Angers – Bordeaux, Reims – Lens, Lorient – Marseille in PSG – Troyes. Kolo bosta v sredo končali temi Nice – Saint-Etienne in Nantes – Rennes.

PSG si je že v drugi polovici aprila zagotovil jubilejni deseti naslov prvaka, potem ko je državna krona lani po triletni popolni prevladi Parižanov oz. sedmih naslovih v zadnjih osmih letih pripadla Lillu.